Kapat
Reklam Alanı
Vikingler 2013
Dizi 111 views 0

Vikingler 2013

Vikingler 2013

Vikingler, orijinal adıyla Vikings, 2013 yılında yayınlanmaya başlayan İrlanda, Kanada ortak yapımı bir dizi serisidir. Aksiyon ve savaş sahneleriyle izleyicileri ekran başına bağlamayı başaran dizi, aynı zamanda dram ve tarihi de konu alıyor. Son olarak 4.sezonu yayınlanan ve 5.sezon için gün sayılan dizinin yönetmenliğini Ken Girotti gibi yetenekli bir isim yapıyor. Dünya üzerine büyük ses getiren dizinin yapımcılığını ise, Sheila Hockin üstlenmiştir. Dizinin her bölümü yaklaşık olarak 42 dakika olarak izleyicilerle buluşuyor.

Dizinin Hikayesi

Vikingler, eski zamanlarda Fransa’dan Britanya’ya kadar uzanan saldırılarda, kendisinden söz ettiren cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve onun oğlu Bjor’un hikayesini anlatıyor. Bu hikayenin içinde bize Vikinglerin kültürünü de bize hissettiriyorlar. Dizide karakter betimlemeleri o kadar başarılı ki, dizinin içerisindeymiş gibi Vikinglerle siz de savaşa gidiyorsunuz. Dizi hikaye olarak Vikingler ve onların kültürlerini, benliklerini koruma mücadelesini anlatıyor. Bu süreçte Bjor’un ve Ragnar’ın maceraları daha ön planda olacaktır.

Dizi Ekibi

Dünya üzerinde büyük yankı uyandıran Vikingler, daha önce başarılı birçok dizi ve filmde kendini kanıtlamış bir oyuncu kadrosuna sahip. Dizinin başrollerini; Katheryn Winnick, Travis Fimmel, Gabriel Byrne, Gustaf Skarsgård, Donal Logue paylaşıyor. Dizi oyuncularının seçilmesinde Viking insanlarının fiziksel özellikleri dikkate alınıarak seçim yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.