Blog

Vodafone Gizli Numaraya Engelleme Nasıl Yapılır

Son yıllarda gizli numara aramaları birçok cep telefonu kullanıcısı için kabus olmaya başlamıştır. Vodafone sistemlerini geliştirerek gizli numaralardan gelen aramaların engellenebilmesi için müşterilerine işlem yapma fırsatı vermektedir.

Vodafone gizli numaraya engelleme farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Vodafone operatör servisleri hizmetleri ile abonelerini bu kolaylığı sağlamaktadır. Vodafone ülkemizde en fazla aboneye sahip bir operatör şirketi olarak abonelerinin SMS mesaj yöntemi ile gizli numaraya engelleme servisini aktif etmektedir.

Ayrıca bakınız: Turkcell gizli numaraya engelleme nasıl yapılır?

Vodafone Gizli Numaraya Engelleme Nasıl Yapılır

Vodafone Gizli Numaraya Engelleme Nasıl Yapılır
Vodafone Gizli Numaraya Engelleme Nasıl Yapılır

Vodafone aboneleri gizli numara aramalarını kapatmak için online self servisinden, sesli yanıt sisteminden ya da SMS ile işlem yapabilmektedir. Gizli numaradan gelen aramaları engellemek için sesli yanıt sistemi için 7046 numarasını arayarak, yapılacak yönlendirme ile arama engelleme işlemlerini yapabilirler. Yapacağınız sesli yanıt görüşmelerinde gizli numara engelleme işlemlerinden sonra tekrar açma gereği duyduğunuzda aynı yöntemi kullanarak tekrardan açılmasını sağlayabilirsiniz.

SMS İle Gizli Numara Engelleme

Vodafone Gizli Numaraya Engelleme Nasıl Yapılır
Vodafone Gizli Numaraya Engelleme Nasıl Yapılır

Vodafone üyeleri bilinmeyen numaralardan yapılan aramaların engellenebilmesi için kendileri SMS yöntemi ile Vodafone gizli numaraya engelleme servisini aktifleştirebilirler. Bu işlemi yapabilmek için Vodafone telefon numaranız ile 7046 numarasına GIZLI AC yazarak SMS mesajı göndererek gizli numaradan gelen aramaları engelleyebilirsiniz.

Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda gizli numara aramalarını açmak için yine 7046 numarasına, GIZLI KAPAT yazarak SMS göndermeniz durumunda telefonunuzu gizli numara aramalarına açmış olursunuz.

Online Self

Vodafone online self hizmetleri ile tüm abonelerine istedikleri işlemleri yapma imkanı sunmaktadır. Her Vodafone abonesi telefon numarası kullanıcı adı olarak kullanır ve S yazarak 7000’e gönderdiği SMS mesajı ile gelen kodu şifre olarak kullanır ve online sisteme erişim yapabilir.

Vodafone gizli numaraya engelleme işlemleri için online self sayfasında servislerim bölümünde, telefonuna tanımlı olan tüm servisleri görebilecektir. Burada bulunan gizli numara aramaları bölümünü açık yaptığında gizli numaradan gelen aramalara telefonunu kapatmış olmaktadır. Gizli numara aramaları kapalı yaptığında ise telefonunu gizli numara aramalarına açmış olmaktadır. Her abone online self hizmetlerini kullanarak istediği zaman dilimi için servisi aktif ya da pasif yapabilir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu