Blog

Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone Numara Engelleme Vodafone abonelerinin bazı durumlarda ihtiyaç duyduğu bilgilerden bir tanesidir. Sizleri rahatsız eden kişileri, istemediğiniz çağrıları yada mesajları engellemek, yada size gelen zamansız mesajları yada çağrıları engellemek için bazı uygulamaların yanında Vodafone operatörleri için cep telefonu ayarlarında yapabilirler.

Yazımızın devamında Vodafone Numara Engelleme ayarları ve uygulamalarından bahsedeceğiz.

Oppo telefonlarda SMS Engelleme konusu da dikkatinizi çekebilir.

Vodafone Numara Engelleme

Telefon rehberinizdeki kişi yada kişileri veya herhangi bir numaranın mesaj göndermesini ve aramasını engellemek için “Arama ve SMS Engelleyici” uygulamasını kullanabilirsiniz. Play Store da çok daha farklı arama ve mesaj engelleme uygulamalarını deneyerek kendinize en uygun uygulamayı bulabilirsiniz.

Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için GIZLI AC yazıp 7046’ya ücretsiz ücretsiz olarak mesaj gönderebilirsiniz. Gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmek için ayrıca GIZLI KAPAT yazıp 7046‘ya mesaj gönderebilirsiniz.

Uygulama Kullanmadan Numara Engelleme

Uygulama kullanmadan numara engellemek istiyorsanız cep telefonunuzda Ayarlar > Arama Ayarları yada cep telefonunuzda Araka Kaydı kısmında istediğiniz kişi yada kişileri engelleyebilirsiniz. Kişi yada kişilerin engelini kaldırmak içinde yine aynı ayarları deneyerek engeli kaldırabilirsiniz.

Uygulama kullanmadan istemediğiniz mesajları engellemek için ise cep telefonunuzda mesajlar kısmına girin. Bulunduğunuz menü de sağ üst köşede bulunan üç noktalı seçeneğe tıklayıp istediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. (Cep telefonlarında cep telefonlarına değişiklik gösterdiği gibi hemen hemen aynı mantıkla engellemek istediğiniz kişileri bu şekilde engelleyebilirsiniz.

Engellemek istediğiniz numara yada kişi sizi sürekli olarak rahatsız ediyorsa yada içinde bulunduğunuz durum taciz noktasına gelmişse bulunduğunuz il yada ilçe de (en yakın adliye binasına giderek) en yakın Cumhuriyet Savcısına başvurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Gizli numaradan bir kişiyi aramak artık günümüz toplumunda hiç bir şekilde hoş karşılanılmamakta ve hatta bir çok cep telefonu kullanıcısı kolay kolay gizli numaralardan gelen hiç bir çağrıya cevap vermemektedirler. Ayrıca gizli numaradan kişi yada kişileri sürekli olarak rahatsız etmek bir suç nedenidir. Size Gizli numaradan gelen çağrılar, kişi yada kişilerin başvurusu üzerine Cumhuriyet Savcılarının cep telefonu operatörlerinden talepleri üzerine gizli numaradan arayan kişiler tespit edilmekte ve gerekli işlemler derhal başlatılmaktadır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu