Blog

Vodafone Numara Gizleme Nasıl Yapılır

İş dünyasında insanlar cep telefonundan yapılan aramalarda numara göründüğü için kimim aradığını hemen görebilmekte ve bazen arayan kişiye cevap vermemek için telefon açılmamaktadır. Böyle durumlarda arayan kişi aradığına ulaşamamış oluyor.

Vodafone numara gizleme özelliği ile abonelerine istemeleri durumunda numaralarını gizleyerek arama imkanı sunmaktadır. Bunu bir defalığına gizleme ya da sürekli gizli numara yapma özelliği sayesinde abonelerine çeşitli avantajlar sunmaktadır. Aranacak olan numaranın ön tarafına yazılacak olan kod numarası, sizin telefon numaranızı gizli yapacak ve karşı tarafa göstermeyecektir. Bu yazımızda Turkcell Numara gizleme nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vodafone Numara Gizleme Kodu #31#

Yapılacak olan arama işlemlerinde numaranızın görünmemesi için#31# kodunu arayacağınız numaranın önüne yazarak numaranızı gizleyebilirsiniz. Bu kod cep telefonunuzda “clir” servisini bir defaya mahsus aktif edecek ve o arama işleminizde numaranızı gizleyecektir.#31# kodu sadece önüne yazdığınız numarayı o arama işlemi için geçerli olmaktadır. Aramalarınızda numaranızın görünmesini istemiyorsanız her arama işleminde bu kodu numaranın önüne yazmanız gerekecektir.

Gizli Numara Arama Servisi

Vodafone aboneleri online hizmet servisini kullanarak ücretsiz olarak numaralarını sürekli olarak gizli tutabilirler. Numara gizleme servisi tüm abonelere açıktır ve aboneler kullanıcı hesaplarından online işlemler bölümüne giriş yaparak servisi aktifleştirebilirler. İsteyen aboneler Vodafone müşteri hizmetleri numaralarını arayarak numara gizleme ya da numara gösterme servis hizmetlerini alabilirler.

Tüm servis hizmetleri Vodafone tarafından abonelerine ücretsiz olarak sunulmaktadır. Online işlemler bölümünde ayarlar / çağrı ayarları bölümde yer alan numara gizle seçeneğini seçtiğinizde numaranız tüm aramalarda gizli numara olarak görünecektir. Gizli olan numaranızı görünür olarak ayarlayabilmek için yine aynı bölümde numara göster seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Gizli Numaradan Gelen Çağrılar

Çoğu zaman kötü niyetli kişiler karşı tarafı rahatsız etmek ve tacizde bulunmak için gizli numaralardan aramalar yapmaktadır. Ya da kendisine cevap vermeyen kişilere ulaşma yöntemi olarak kullanılmaktadır. Numaranızı gizlemek için Vodafone online işlemler bölümünden yaptığınız numara gizleme işlemleri gibi, gizli numaralardan gelen çağrıları engelle servisinden faydalanarak, gizli numaraların sizi aramasını önlemiş olursunuz. Online işlemlerden tüm aramalar seçeneği ile hem görünen hem de gizli numaralardan yapılan aramalara telefonunuz açabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu