Blog

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Her cep telefonu kullanıcısı telefonu kullanmaya başladığı andan itibaren kaydetmeye başladığı kişi rehber bilgilerini kaybetmemek için özen göstermektedir. Vodafone müşterilerinin bu ihtiyacını bilmekte ve Vodafone rehber yedekleme işlemlerinin güvenli ve kolay yapılabilmesi için rehber yedekleme uygulamasını geliştirmiştir.

Önemli olan bu uygulamayı kullanarak rehberinizi yedeklemiş olmanızdır. Kendiniz uygulamayı çalıştırarak yedekleme yapmadıysanız, uygulamanın telefonunuzda bulunması bir anlam ifade etmeyecektir. Yedekleme yaparak kayıtlı kişilerin telefon numaralarını güvenli olarak saklayabilirsiniz. Ayrıca bakınız: Turkcell rehber yedekleme

Rehber Uygulaması

Vodafone Rehber Yedekleme
vodafone rehber yedekleme

Vodafone yanımda uygulaması ile birlikte çalışan Vodafone rehberim uygulaması kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmanızı izin vermektedir. Vodafone rehber yedekleme için Vodafone rehberim uygulamasına, online işlemlere giriş yaptığınız bilgilerinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. İlk defa kullanacaksanız ya da bilgilerinizi unuttuysanız, Vodafone hattınız üzerinden S yazıp 7000 numarasına SMS mesajı gönderdiğinizde size şifre gönderecektir. Kullanıcı adı bölümüne telefon numaranızı, şifre bölümüne gelen mesajı yazarak uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Bu uygulama üzerinden tüm rehberinizi yedekleyebilir, daha önce yedeklenmiş rehberinizi telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Rehber Kaydetme Uygulaması

Vodafone aboneleri, Vodafone rehberim uygulamasını kullanarak rehber yedekleme işlemini yapabilir ve rehber kayıtlarının sekronize edilmesini sağlayabilirler. Cep telefonu cihazınızı değiştirmek zorunda kaldığınızda bu uygulamayı kullanarak rehberinizi senkronize edebilir ve yeni cihazınıza tüm rehberinizi aktarabilirsiniz. Vodafone rehber yedekleme için kullanılan Vodafone rehberim uygulaması için cihazınızda Android 4.4 ve IOS 8 öncesi işletim sisteminin kullanılıyor olması gerekir. Öncelikle Vodafone abonesi olmanız gerekmektedir. Telefonlarda kullanılan işletim sistemleri ile birlikte telefona gelen uygulama indirme programlarından çeşitli yedekleme uygulamaları indirilerek telefon yedekleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yedekleme İşlemleri

Vodafone aboneleri hangi marka akıllı cep telefonu kullanırlarsa kullansınlar, telefonlarının rehber bölümünde kişi listesini açarak, ayarlar sekmesinden yedekleme, içe ya da dışa aktar seçeneklerinden birisini seçerek rehberlerini Sim karta yedekleyebilir veya Sim kartta kayıtlı olan numaraları telefon hafızasına aktarabilir. Sim kartların depolama hafızaları sınırlıdır ve belirli bir sayıya kadar rehber kaydı alacaktır. Vodafone rehber yedekleme işlemleri için farklı uygulamalar kullanılarak, telefonun kendi depolama alanına, telefonda takılı bulunan hafıza kartı içerisine yedekleme dosyası oluşturulabilir. Yedekleme işlemi sadece rehber kayıtları için değil, telefonda bulunan tüm görsel ve diğer dosyalar içinde geçerlidir.

Hafıza Kartının Kullanılması

Son dönemlerde üretilen tüm cep telefonlarında hafıza kartı takılabilecek yuvalar bulunmaktadır. Her kullanıcı kendisine bir hafıza kartı alarak telefonuna takabilir ve telefonunda bulunan tüm rehber, resim, video gibi dosyaları buraya yedekleyebilir. Vodafone rehber yedekleme işlemi için uygulamalar kullanılırken yedek dosya oluşturma yeri olarak hafıza kartı seçilmelidir. Çünkü telefonunuz arızalansa bile hafıza kart sağlam kalacaktır. Hafıza kartını başka bir ortama taşıyarak verilerinize ulaşabileceksiniz. Telefon değiştirme durumlarınızda hafıza kartınıza yaptığınız rehber yedekleme sayesinde yeni telefonunuza tüm rehber listenizi kolaylıkla aktarabileceksiniz. Telefonunuzda bulunan rehber bilgilerini ve diğer önemli dosyalarınızı düzenli olarak yedekleme yaparak hafıza kartınızda depolayabilir ve güven altında tutabilirsiniz.

İşletim Sistemleri Uygulamaları

Vodafone rehberim yedekleme uygulaması dışında, cep telefonu işletim sistemleri içeriğinde bulunan bazı uygulamaları kullanarak tüm verilerinizi rahatlıkla yedekleyebilirsiniz. Android işletim sistemli bir akıllı cep telefonu kullanıyorsanız, Dropbox ya da Google drive uygulamasını, IOS işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız İcloud uygulamasını kullanarak Vodafone rehber yedekleme ve diğer dosya yedeklemelerini yapabilirsiniz. Bu uygulamalara kullanıcı adı ve şifresi oluşturarak giriş yapabilir tüm verilerinizi güven altında tutabilirsiniz. Cihaz değişikliğinde uygulamalara kullanıcı bilgileri ile erişim yaparak yedeklediğiniz bilgileri tekrar telefonunuza aktarabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu