Reklam Alanı
Westworld Batı Dünyası
Dizi 95 views 0

Westworld Batı Dünyası

Westworld Batı Dünyası

Batı dünyası olarak adlandırılan Westworld Batı Dünyası dizisi ikinci sezonu 2018 yılında vizyona gireceği açıklandı. IMDb puanı olarak 9.1 orana sahip ender dizilerden birisidir. Piyasaya girdiği andan itibaren büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Batı Dünyası dizisinin ilk sezonunda 11.700.000 izleyici kitlesine sahip olduğu açıklandı. Yeni sezonda da büyük bir izleyici kitlesine sahip olacağı düşünülmektedir.

Westworld dizisi aslında 1973 yılında piyasaya giren filmin uyarlamasıdır. Film o yıllarda büyük bir ilgiyle karşılanmıştır. Filmin büyük bir ilgiyle karşılanmasının üzerine Futureworld ve Beyond Westworld adlı iki dizi vizyona girdi. Ancak beklenen ilgiyle karşılaşmadığı için serüvenleri kısa sürdü.

Westworld Batı Dünyası

Westworld Batı Dünyası Dizisinin Konusu

Batı Dünyası dizisinde eskiden vahşi batıda yaşayan kovboyların zamanında gerçekleşen olayların tiyatro gibi canlandırılmasıdır. Dizinin içinde bulunan bazı sahnelerde diziye dahil olan gerçek insanların bilmeceleri çözmesine ve yaşamak istediği duyguları gerçekleştirmesine olanaklar tanınmaktadır. Diziye gerçek bir karakter olarak giren insanlar kovboy kılığına girmiş robotlarla bir çeşit yaşam savaşı vermektedir.

Robotlara yapay zeka verilerek onların acı, sevgi ve aşk gibi bazı duyguları hissetmelerini sağlamışlardır. Asıl olay ise kimin robot ya da kimin insan olduğu konusunda herhangi bir fikir yürütülememesidir. Olaylar insanlara gerçek birer yaşam gibi gelmektedir.

Zamanla robotlar ve insanlar arasında bir takım savaşlar meydana gelmeye başlayacaktır. Dizinin ikinci sezonunda da bu savaşın konu alacağı düşünülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.