Kapat
Whatsapp Durduruldu Hatası
ÇözümNet 29 views 0

Whatsapp Durduruldu Hatası Kesin Çözüm

Popüler mobil uygulamalardan biri olan ve aynı zamanda web üzerinden de kullanılabilen anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’da zaman zaman istenmeyen sorunlar ve hatalar görülebiliyor. Bu sorunlar arasında en fazla görülen Whatsapp durduruldu hatası en çok Android ve IOS işletim sistemli telefonlarda ortaya çıkıyor. Whataspp durduruldu hatası olarak telefonlardaki yazılımsal hatalardan ve uygulamalarda meydana gelen sorunlardan ortaya çıkabiliyor. Uygulama kullanıldığı sırada, açmaya çalışılırken yapılan bir dosya transferi esnasında Whatsapp durduruldu hatası görülebiliyor.

Whatsapp Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Whatsapp Durduruldu Hatası
Whatsapp Durduruldu Hatası

Öncelikle telefonlarda kullanılan yazılım sürümünün güncel olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Telefondaki ayarlar bölümüne girilerek yazılım güncellemesi bölümünden telefona gelen herhangi bir yeni güncelleme var mı diye kontrol edilip eğer varsa ilk adımda güncelleştirmeyi yapmak gerekiyor.


Diğer taraftan telefonun uygulamalar bölümünden Whatsapp seçeneğini bularak bu bölümde yer alan önbellek ve verilerin temizlenme işleminin yapılması gerekiyor. Play Store uygulamasından da Whatsapp yazarak arama yapılarak Whatsapp uygulamasının telefona yüklü olup olmadığının da kontrol edilmesi hatanın çözümünde yapılması gerekenler arasında yer almaktadır. Bu işlemlerin yapılmasının ardından Whatsapp hatası hala çözülemiyorsa o zaman telefondan WhatsApp uygulamasını kaldırıp Play Store uygulamasından tekrar indirilmesi gerekiyor.

Whatsapp’ı Desteklemeyen Telefonlar

Hangi telefonun Whatsapp tarafından desteklenip desteklenmeyeceği konusu netlik kazandı. Buna göre Windows işletim sistemindeki Blackberry OS, Blackberry 10 ve Nokia S40 telefonları Whatsapp tarafından desteklenmeyecektir. Android işletim sisteminde Android 2.1 ve 2.2 ve daha gerisinde bulunan işletim sistemleri Whatsapp tarafından desteklenmeyecektir. IOS işletim sisteminde iPhone 3GS ve iOS 6 ve altı tüm işletim sistemleri Whatsapp tarafından desteklenmeyecektir. Whatsapp’a yeni gelecek olan güncellemelerin kaliteli telefonlarda çalışacağından dolayı uygulamanın bazı telefonlar tarafından desteklenmemesi kararı alınmıştır.

Whatsapp Durduruldu Hatası Genel Bir Sorun Mu?

Whatsapp’ın belirli nedenlerden dolayı çökmesi tüm kullanıcıları ilgilendiren bir sorundur. Fakat Whatsapp durduruldu hatasının dünya genelinde aynı anda meydana gelen bir hata olmadığı ortaya çıkıyor. Bu hatanın genellikle kullanılan işletim sistemi ile alakalı olduğunun kullanıcılar tarafından bilinmesi gerekiyor. WhatsApp durduruldu hatasını çözdüyseniz yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.