Kapat
Sponsor Reklamlar
WhatsApp Durum Gizlilik Ayarları
Android 49 views 0

WhatsApp Durum Gizlilik Ayarları

WhatsApp Durum Gizlilik Ayarları ; WhatsApp günümüz akıllı telefon teknolojisini belki de en iyi ve dünya çapında en fazla kullanılan uygulamasıdır. WhatsApp ile fotoğraf gönderme, belge gönderme, müzik gönderme, görüntülü konuşma, grup görüntülü konuşma, konum gönderme gibi bir çok işlemi yapabilirsiniz. WhatsApp’ın bir özelliği de WhatsApp durum paylaşmadır. WhatsApp ile Durum paylaşımı yapıp rehberinizdeki kişilere ulaşabilirsiniz. WhatsApp durumunuzu rehberinizde istemediğiniz kişilerin görmesini istemiyorsanız, yada WhatsApp durumunuzu sadece belirli kişilerin görmesini istiyorsanız WhatsApp Durum Gizlilik Ayarları yapmanız gerekmektedir. WhatsApp Durum Gizlilik Ayarları nasıl yapılır, yazımızın devamında.

WhatsApp Durum Gizlilik Ayarları

WhatsApp da durumunuzu paylaşmadan önce durumunuzu rehberinizdeki kişilerinizden kimlerin görmesini yada kimlerin görmemesini ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Durumunuzu paylaştıktan sonra yapacağınız gizlilik ayarları durumunuzu paylaştıktan sonra geçerli olmayacaktır. Peki WhatsApp Durum Gizlilik Ayarları nasıl yapılır?

  1. WhatsApp uygulamasını açın. Ardından Durum sekmesine dokunun.
  2. Durum sekmesinde sağ üst köşede bulunan alt altta 3 nokta simgesine dokunun.
  3. Durum gizlilik ayarları yazısına tıklayın. Açılan sekmede Kişilerim, Şunlar hariç kişilerimle paylaş yada Sadece şu kişilerle paylaş seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçin.
  4. Şunlar hariç kişilerimle paylaş özelliğini tıklamanız durumunda WhatsApp rehberinizdeki kişileriniz açılacaktır. WhatsApp rehberinizdeki istediğiniz kadar kişiyi seçip alt tarafta bulunan yeşil renkteki tik simgesine tıklayın. Seçtiğiniz kişiler WhatsApp durumunuzu göremeyecektir.
  5. Sadece şu kişilerle paylaş özelliğini tıklamanız durumunda WhatsApp rehberinizdeki kişileriniz açılacaktır. WhatsApp rehberinizdeki istediğiniz kadar kişiyi seçip alt tarafta bulunan yeşil renkteki tik simgesine tıklayın. Seçtiğiniz kişiler WhatsApp durumunuzu görecektir.

WhatsApp Durum Gizlilik Ayarları

WhatsApp durumunuzu kimlerin gördüğünü öğrenmek için ise Durumum özelliğini yanındaki yan yana 3 noktaya dokunun. Açılan sekmede durumunuzu kimlerin gördüğünü göreceksiniz.

WhatsApp durumunuz 24 saat sonra kaybolması WhatsApp Durum Gizlilik Ayarları özelliğinizi değiştirmeyecektir. WhatsApp durumunuzu tekrardan herkesin görmesini istiyorsanız WhatsApp Durum Gizlilik Ayarları kısmından Kişilerim ayarlarını seçmelisiniz.

WhatsApp da durumunuzu görmesini istediğiniz yada görmemesini istediğiniz kişileri yine aynı bölümden seçimleri kaldırarak ayarları yapabilirsiniz.

WhatsApp durumunuzu görecek kişilerin gizlilik ayarları bu şekildedir. WhatsApp durumunuz gizlilik ayarlarınızı güncellemeyi unutmayınız.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.