BlogWhatsApp

WhatsApp Durumunuzu Belirli Kişilerden Nasıl Gizlersiniz?

Belirli kişilerin WhatsApp Durumunuzu görmesini istemiyorsanız paylaşım ayarlarınızı yapabilirsiniz.

WhatsApp, 24 saat sonra kaybolan durum güncellemelerini paylaşmanıza olanak tanır. Instagram, Snapchat ve diğer birçok sosyal platformda gördüğünüz hikayelerle neredeyse aynı.

Ancak bazen, whatsapp hikayeniz görmemiş olmayı dilediğiniz biri tarafından görüntülenebilir. Bunu önlemek için uygulama, kişi listenizdeki belirli kişilerden durumunuzu gizlemenize izin verir, böylece yeni bir durum güncellemesi yüklediğinizi göremezler.

İşte WhatsApp Durumunuzu belirli kişilerden gizleme hakkında bilmeniz gerekenler.

WhatsApp Durumunuzu Birinden Nasıl Gizlersiniz?

WhatsApp Durumu yeni bir özellik değil, 2017’den beri var. Ancak yıllar geçtikçe Meta (eski adıyla Facebook), genel tasarımını ve kullanılabilirliğini yavaş yavaş geliştirdi ve aynı zamanda bu süreçte daha özel hale getirdi.

WhatsApp durumunuzu belirli kişilerden gizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. WhatsApp’ı açın ve Durum sekmesine gidin .
  2. Üç nokta menüsüne dokunun ve Durum gizliliği öğesini seçin .
  3. Kişilerim hariç… öğesine dokunun ve durumunuzu gizlemek istediğiniz kişileri seçin. Belirli bir kişiyi bulmakta sorun yaşıyorsanız arama aracını kullanın. Tamamlandığında, değişiklikleri onaylamak için onay işareti simgesine dokunun.
  4. Alternatif olarak, durumunuzu yalnızca birkaç kişiye göstermek istiyorsanız, Durum gizliliği menüsüne dönün ve Yalnızca şununla paylaş… öğesine dokunun ve istediğiniz kişileri seçin. Onaylamak için onay işareti simgesine dokunun.
whatsapp hikaye gizleme

Ve işin bitti! Seçtiğiniz kişiler, yüklediğiniz hikayeleri artık göremez. Halihazırda görmüş oldukları hikayelerin son kullanma tarihine kadar görünür durumda olacağını unutmayın. Bu özelliği yararlı bulursanız, WhatsApp’taki yeni gizlilik özelliklerine göz atmak isteyebilirsiniz .

İstenmeyen Kişilerden WhatsApp Hikayelerini Gizle

WhatsApp, birçok insan için birincil mesajlaşma uygulamasıdır ve hemen belli olmayan pek çok zarif özelliği vardır. Uygulamayı günlük olarak kullanıyorsanız, uygulamayı çok daha kullanışlı hale getiren en gizli WhatsApp hileleri listemize göz atmayı düşünmelisiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu