Blog

WhatsApp Grup Tamamen Silme Nasıl Yapılır? [Kesin Çözüm]

Oluşturduğunuz ve yöneticisi olduğunuz bir WhatsApp grubunu tamamen ve kalıcı olarak silmek için WhatsApp grupta bulunan tüm kişilerin öncelikle tek tek gruptan çıkarılması gerekmektedir. Şayet sizden başka grup yöneticisi varsa öncelikle yöneticilikten çıkarıp daha sonra gruptan çıkarın. Tüm kişileri gruptan çıkardıktan sonra WhatsApp grubunuzu tamamen ve kalıcı olarak silebilirsiniz. WhatsApp da bulunan grup üyelerini nasıl çıkaracağınızı öğrenmek için teknozum ailesi olarak hazırladığımız yazımızı okumaya devam edin.

WhatsApp Grup Kalıcı Olarak Silme

WhatsApp grubunuzdaki kişileri çıkarmak için öncelikle oluşturduğunuz WhatsApp grubuna girin. Daha sonra ise sağ üst köşede bulunan menü tuşundan Grup bilgisi sekmesine tıklayın. Açılan sayfada grubunuzda bulunan kişileri göreceksiniz.

Şayet bu kişiler arasında sizden başka kişilerde whasapp grup yöneticisi ise öncelikle bu kişileri grup yöneticiliğinden çıkarın. Daha sonra Kişilerin üzerine tıklayın ve xxx kişisini çıkar yazısına tıklayın. Bu şekilde tüm kişileri WhatsApp’da ki grubunuzdan çıkarın. En son siz kaldıktan sonra aynı sayfada bulunan Gruptan çık yazısına tıklayıp gelen uyarılara onay verip gruptan çıkın. Bu sayede WhatsApp grubu tamamen ve kalıcı olarak silmiş olacaksınız.

Tekrardan Whatsapp Grup Oluşturma

Yeni bir WhatsApp grubu oluşturmak için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. WhatsApp uygulamasına girin ve menü sekmesinden Yeni grup yazısına tıklayın.

2. Daha sonra açılan sekmede grubunuza katmak istediğiniz kişileri whatsapp rehberinizden seçin.

3. Grubunuzda olmasını istediğiniz kişileri ekledikten sonra onay tuşuna basın.

4. Açılan sayfada WhatsApp grubunuza istediğiniz bir isim verebilirsiniz. Fikir edinmek için WhatsApp grup isimleri konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca aynı sayfada whatsapp grubunuz için profil fotoğrafı da oluşturabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra onay tuşuna basarak whatsapp grubunuzu oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz grupta istediğiniz kişileri grup ayarları sekmesinden yönetici yapabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu