BlogSosyal MedyaWhatsApp

Whatsapp ile Toplu Mesaj Gönderme

Yayınlandığı ilk günden itibaren herkesin hayatında büyük kolaylıklar oluşturan Whatsapp uygulaması adeta her güncellemesi ile kişilere büyük destek olmayı başarmaktadır. Bu yeni güncellemelerden bir tanesi ise Whatsapp ile toplu mesaj gönderme olayıdır. Böylelikle kişiler birden çok kişiye aynı mesajı ayrı ayrı göndermek zorunda kalmıyor ve aynı mesajı rahatlık ile tek bir yere yollayarak herkese eşit bir şekilde ulaşmayı sağlıyor. Peki, bu grup nasıl oluşturuluyor kısaca bir göz atalım.

Toplu Mesaj İçin Liste Oluşturma

Gerek android gerekse de iOS kullanıcıları için yapılacak işlemlerin tümü aynıdır. Bunun için ilk olarak Whatsapp uygulamasında yer alan sohbetler ekranına giriş yapılmalıdır. Burada toplu mesaj listesi adlı bir sekme yer alacaktır. Buna dokunarak ekranın aşağı kısmına inilmeli ve orada yer alan yeni liste kısmına dokunulmalıdır. Burada kişilerin isimlerini teker teker yazarak ya da orada yer alan + tuşuna tıklayarak listede yer alacak kişiler belirlenmelidir. Ardından son olarak oluştur sekmesine tıklanarak grup kurulur. Böylelikle oluşturan guruba herhangi bir mesaj attığınız zaman herkes aynı anda o mesaja ulaşabilecek ve sizler aynı grup içerisinde toplu bir şekilde mesajlaşmanın tadını çıkarabileceksiniz.

Mesaj Listesi Tekrardan Düzenlenebilir

Eğer ki oluşturmuş olduğunuz gruba daha sonradan birini eklemek ya da hoşlanmadığınız birisini gruptan çıkarmak isterseniz bu yöntemi denemelisiniz. Bunun için ilk olarak toplu mesajı oluşturan listeye giriş yapın. Düzenlenecek olan listede yer alan (i) tuşuna dokunarak işleme başlayın. Burada yer alan bilgi ekranın içerisinde iki şeyi çok rahat yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi listenin adını değiştirmek iken bir diğeri ise liste içerisinde yer alan kişilerin eklenip çıkarılmasıdır.

Mesaj Listesinin Silinmesi

Sohbetler kısmında yer alan toplu mesajın oluştuğu listeye giriş yapmadan konuşmanın yer aldığı butona basın. Ardından silmeyi istediğiniz mesajın üzerine parmağınızı sol kısma kaydıracak şekilde basılı tutun ve kaydırın. Daha sonra karşınıza çıkan sil tuşuna basın ve mesajların silinmesini sağlayın. Bunun ardından dilerseniz gruptan çık sekmesine basarak da gruptan çıkmayı da başarabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu