Kapat
WhatsApp sahte konum göndermek Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır
ÇözümNet 230 views 2

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir?

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir?

WhatsApp hepinizin bildiği gibi mesajlaşma uygulamasıdır. Temel işlevi mesajlaşma olan WhatsApp’ın en önemli özelliği bildirimdir. WhatsApp bildirimlerin hayatımızdaki yerinin farkında ve bunu değişen ve git gide hızlanan hayat stillerimize ayak uydurmak istiyor. Bizlere uçak biletlerimizi, toplantı saatimizi, ders saatimizi, randevularımızı hatırlatmak için bildirimleri kullanmak istiyor. Bir nevi bize asistanlık etmeyi hedefliyor.

WhatsApp hem Android’te hem IOS’ta en çok kullanılan uygulama olması sebebiyle işletmeler müşteri hizmetlerini ve iletişimi WhatsApp üzerinden sağlıyor. Bunu yaparken kendileri ek yazılımlarla ara yüzler ve özel çözümler üretmeye çalışıyorlar.


Whatsapp bu durumun farkına varmış olmalı ki işletmeler için özel bir hale getirilmesi gerektiğini anlamış. Buna çözüm olarak Whatsapp’ta işletmeler,sponsorlu mesajlar, yemek siparişleri, abonelikler gibi pek çok etkinlik gerçekleştirebileceklerdir..

Whatsapp “Verified Business Accounts” başlığında tanımladığı işletme hesabı özelliği henüz kısıtlı kitlelere ulaşıyor olsa da kullanıma açık durumdadır..

Dünyanın en büyük mobil ağı olan Whatsapp  aslında hala gerçek anlamda para kazanmıyor bu yatırımla işletmelerden gerçek anlamda para kazanmaya başlayacak diyebiliriz.

admin

“Whatsapp İşletme Hesabı Nedir?” üzerine 2 yorum

  1. Dural dedi ki:

    Bu nedir ?

    1. Abdullah YANARATEŞ dedi ki:

      Whatsapp’ın böyle bir projesi var, işletmeler için; Yani reklam geliyor yakında whatsapp’a ama nasıl olacak belli değil 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.