Kapat
Sponsor Reklamlar
WhatsApp Konum Atma
ÇözümNet 629 views 4

WhatsApp Konum Atma

WhatsApp Konum Atma

WhatsApp şu anda dünyada var olan en popüler mesajlaşma uygulamalarından bir tanesidir. WhatsApp ile fotoğraf gönderme, alma, ses kaydı, gönderme alma, video, doküman gönderme, görüntülü konuşma gibi bir çok işlevi yaptığınız gibi, WhatsApp Konum Atma ile karşıdaki kişiye nerede olduğunuzu tam olarak göstermek mümkündür. WhatsApp uygulamasının hemen hemen her telefonda yüklü olduğunu düşünürsek insanların birbirleri ile bir araya gelmesi daha da kolaylaşmıştır. Bu yazımızda sizlerle WhatsApp Konum Atma hakkında bilgi vereceğiz.

WhatsApp Konum Atma İçin

WhatsApp ile konumunuzu paylaşmadan önce internetinizin çok iyi çekiyor olduğundan emin olunuz. İnternetinizin iyi çekmemesi sonucu yanlış bir konum gönderme ihtimaliniz bulunmaktadır. Konumunuzu göndermeden önce lütfen WhatsApp’ın gösterdiği konumun doğru olup olmadığını kontrol ediniz.

İLK ÖNCE LÜTFEN TELEFON AYARLARINIZDAN KONUM ÖZELLİĞİNİ AÇIK HALE GETİRİNİZ. Bunun için Telefonunuzdan Ayarlar > Konum sekmesine girip telefonunuzda en üstte bulunan kapalı şekilde duran On seçeneğini açık duruma getiriniz.

 • Konumunuzu göndereceğinizin kişiyi WhatsApp mesajlaşmadan seçiniz.
 • Mesajlaşma kutusu içinde + simgesi ya da ataç simgesi mevcuttur, tıklayınız.
 • Konum butonuna tıklayınız.
 • Son olarak da karşınıza “Şu an ki konumu gönder” ifadesine tıklayarak gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki Görselleri Takip Ederek WhatsApp Konumunuzu Paylaşabilirsiniz.

1 WhatsApp konum göndermek istediğiniz kişiyi WhatsApp da açınız. mesaj kısmındaki Ataç simgesine dokununuz. Ve açılan sekmede konum seçeneğini tıklayınız.

WhatsApp Konum Atma

2. Aşağıda resimde olduğu gibi Mevcut Konumu Paylaş seçeneğini tıklayın.

WhatsApp Konum Atma

3. Aşağıda çıkan uyarıda devam ‘ı tıklayın.

WhatsApp Konum Atma

4. Artık Resimde görünen ok tuşuna basıp konumunuzu gönderebilirsiniz.

WhatsApp Konum Atma

Peki WhatsApp konum göndermek karşıdaki kişinin ne işine  yarayacak. Gönderdiğiniz konumun üzerine tıklandığında sizi telefonda bulunan navigasyon uygulaması ile bulmasını sağlayacaktır. Telefonlarda halihazırda bir çok navigasyon uygulaması yüklü durumdadır. Bu uygulamaların bir çoğu internet kullanarak hizmet vermektedir. İnternetsiz Sesli Navigasyon uygulaması arıyorsanız size HERE WeGo uygulamasını öneriyoruz. Bu uygulama ile belirli bir veri indirdikten sonra, telefonunuzun sadece GPS özelliğini kullanarak konumunuzu bulmaktadır.

WhatsApp konum gönderme işlemini başarıyla tamamlamış olacağınızı düşünüyoruz. WhatsApp konum ile ilgili bir diğer yazımız dikkatinizi çekebilir.

WhatsApp Sahte Konum Göndermek

abdullah yanarateş

“WhatsApp Konum Atma” üzerine 4 yorum

 1. ebru dedi ki:

  bir türlü gönderemediğim konum.. artık gönderebiliyorum. teşekkürler.

 2. Seydi dedi ki:

  Cok iyi tesekkurler

 3. raf sistemleri dedi ki:

  adres aramada çok faydali..

 4. Anonim dedi ki:

  Sayenizde konum atmayı öğrendim teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.