Kapat
Sponsor Reklamlar
Whatsapp Konuşmalarını Nasıl Arşivleyebiliriz?
Sosyal Medya 73 views 0

Whatsapp Konuşmalarını Nasıl Arşivleyebiliriz?

Sanal sohbetler hayatımızın kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Whatsapp da son dönemde sanal sohbet denilince ilk tercihlerden bir tanesidir. Gerek internet ortamında kullanım kolaylığı gerekse pratik menüleri sayesinde oldukça fazla talep gören bu mesajlaşma ve konuşma programında gizlilik ve güvenliğe de oldukça önem verilir. Sohbetlerin arşivlenebilmesi de bu özelliğin getirilerinden bir tanesidir. Whatsapp konuşmalarını nasıl arşivleyebiliriz? sorusunun cevabı ise programın pratik yapısından dolayı yine pratik ve işlevsel menülerde gizlidir.

Whatsapp Konuşmalarının Arşivlenmesi İşlemi

Sohbetlerinizi arşivlemek ilerde ihtiyacınız olduğunda bu konuşmalara tekrar ulaşmanızı sağlayacaktır. Grup veya bireysel konuşmalarınız fark etmeksizin saklanabilmektedir. Ayrıca işlem sohbetinizin silinmesi veya hafıza kartınıza yedeklenmesi anlamlarına da gelmez. Sohbeti arşivlemek için öncelikle arşivlemek istediğiniz konuşmanın üzerine gelin ve uzun şekilde basılı tutunuz. Üstte çıkacak olan menülerin içinden arşivleme simgesini seçiniz. Artık sohbet yedeklenmiş olacaktır ve sohbetler ekranınızda görünmeyecektir.Whatsapp Konuşmalarını Nasıl Arşivleyebiliriz?

Sohbeti Arşivden Çıkarmak İstediğinizde

Arşive yolladığınız bir sohbeti daha sonra çıkarmanız gerektiğinde yine pratik menüler üzerinden ilerleyerek kolaylıkla işlemi tamamlayabilirsiniz. Bunun için sohbetler ekranının en altına yani sohbetlerin bittiği noktaya kadar geliniz. Arşivlenmiş sohbetler olarak menüde açılan kısma dokununuz. Önünüze daha önce arşivlediğiniz sohbetlerin tamamı gelecektir. Tek yapmanız gereken arşivden çıkarmak istediğiniz sohbetin üzerine uzun şekilde dokunmaktır. Açılan menüden sohbeti arşivden çıkar simgesini seçtiğinizde işlem tamamlanacaktır. Seçtiğiniz sohbet konuşma ekranınızda görünmeye başlayacaktır.

Tüm Sohbetlerin Arşivlenebilmesi

Tek tek arşivleme işlemi ile uğraşmaktansa konuşma ekranınızda bulunan tüm sohbetlerin arşivlenmesi özelliğini kullanmayı da seçebilirsiniz. Sohbetler ekranındaki menü tuşunu bulduktan sonra ayarlar kısmına geçiniz. Arşivleme özelliğini tüm sohbetleriniz için uygulanan bir ayar haline getirmek için sohbetlere dokununuz. Sohbet geçmişlerine geldikten sonra tüm sohbetleri arşivle seçeneğine tıklayınız. Bu işlem basamaklarından sonra artık tüm sohbetleriniz arşivlenecektir. Gelen mesaj olduğunda ise arşivlenen mesaj tekrar ortaya çıkacaktır. Belli bir süre sonunda ise tekrar arşivler kısmına alınacaktır. Daha detaylı arşivleme işlemi isteyen kullanıcıların ise telefonun marka ve modeline göre servise veya mağazalara danışması önerilmektedir.

super icerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.