WhatsAppSosyal Medya

Whatsapp Kullanımı Yasaklandı Nedir? Nasıl Çözülür?

Whatsapp kullanımı yasaklandı hatası, bu uygulamayı kullanan fakat bazı problemlerle karşılaşan kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu hatayla karşılaşmanız halinde ise hiçbir şekilde Whatsapp uygulamasını kullanmanıza izin verilmemektedir. Bu gibi durumlarda hatanın üstesinden gelebilmek için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Ancak öncelikle hatanın neden kaynaklandığını bilmek ve buna göre bir yol izlemek mantıklı olacaktır. İçeriğimizde Whatsapp kullanımı yasaklandı hatası nedir ve nasıl çözülür sorularını yanıtlandıracağız.

Whatsapp Kullanımı Yasaklandı

Whatsapp hesabınıza erişememenizin ve yasaklandı hatasını görmeniz birçok sebebi olabilmektedir. Ancak bu gibi durumlarda maalesef hesabınıza hiçbir şekilde erişmeniz mümkün olmamaktadır. Bu yüzden en kısa süre içerisinde sorunun nerede olduğunu bulmalı, buna göre bir çözüm planı oluşturmalısınız. Aksi taktirde, mevcut telefon numaranız üzerinden bir daha Whatsapp uygulamasını kullanabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Whatsapp kullanımının yasaklanması bir veya birden fazla sebebe bağlı olabilir. Fakat genellikle illegal yazılımların kullanımı, istenmeyen davranışların sergilenmesi ve kullanıcılardan şikâyet almak gibi nedenlerle hesabınız askıya alınmaktadır. İlerleyen süreçlerde geliştirici ekip sorunları incelemekte ve potansiyel durumlar mevcutsa tamamen yasaklama işlemi gerçekleştirmektedir. Bu işlemden sonra ise hesabınızı kurtarmak neredeyse imkânsız olacaktır.

Whatsapp Kullanımı Yasaklandı
Whatsapp Kullanımı Yasaklandı

Whatsapp Geçici Olarak Yasaklandı

Whatsapp geçici olarak yasaklandı hatası ile karşı karşıyaysanız, kolay bir şekilde yasağın kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu hatayla karşılaşmanızın sebebi, yukarıda da bahsettiğimiz gibi illegal veya beklenmeyen bir işlem gerçekleştirmenizdir. Genellikle Whatsapp Plus veya GB Whatsapp gibi değiştirilmiş uygulamaları kullanmanız halinde bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Orijinal Whatsapp uygulamasını kullanmaya başlayarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Ancak farklı bir Whatsapp yazılımı kullanmıyorsanız başka bir sorun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Yaptığınız her kötü amaçlı işlem bu duruma sebebiyet veriyor olabilir. Daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Whatsapp Yardım Merkezini inceleyebilir veya iletişim üzerinden destek talep edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz işlemleri bir an önce sonlandırmamanız halinde ise hesabınız kalıcı olarak yasaklanabilir.

Whatsapp Tamamen Yasaklanma

Whatsapp tamamen yasaklanma işlemi ise hesabınızı bir daha kolay kolay kullanamayacağınız anlamına gelmektedir. Eğer Whatsapp kullanımı yasaklandı hatası ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey Whatsapp ile iletişime geçmek olmalıdır. Bu noktada neden böyle bir hata ile karşılaştığınızı sorabilir ve hesabınızın tekrar kullanılabilir olmasını talep edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

  • Aktif olarak kullandığınız mail adresinizi açın ve support@whatsapp.com mail adresine posta oluşturun.
  • Sorununuzun ne olduğunu ve ne yapmanız gerektiğine dair detaylı bir içerik hazırlayarak gönderin.
  • Mümkünse görsellerle destek sağlayın ve yasaklanmanın açılmasını talep edin.
  • Hazırladığınız postayı destek adresine gönderin.

Bu işlemleri uygulamanız halinde mailiniz Whatsapp destek ekibi tarafından 1 ile 7 iş günü arasında incelenecek ve size dönüş sağlanacaktır. Dönüşün sonucunda hata devam ediyorsa neden kaynaklandığını, devam etmiyorsa ise hesabınızın açıldığı hakkında bilgileri içeren postayı size göndereceklerdir. Fakat “Numaranız Artık Hizmetimizi Kullanamaz” uyarısı ile karşılaşırsanız bir daha bu numara üzerinden Whatsapp uygulamasını kullanmanız mümkün olmayacaktır. Bunun geri döndürülmesi ise neredeyse imkansızdır. Yine de tekrar iletişim ekibine mail gönderebilirsiniz.

Whatsapp Tamamen Yasaklanma
Whatsapp Tamamen Yasaklanma

İçeriğimizin sonuna geldik. Umarız burada edindiğiniz bilgiler sayesinde Whatsapp kullanımı yasaklandı hatasının ne olduğunu ve nasıl çözüleceğini öğrenmişsinizdir. En kısa süre içerisinde hesabınızın açılmasını ve tekrar kullanımınızın mümkün olmasını dileriz. Whatsapp Süreli Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu