BlogWhatsApp

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

WhatsApp Mesaj Gitmiyor

WhatsApp Mesaj Gitmiyor ; Neredeyse hepimiz WhatsApp ile kesinlikle gün içerisinde mesajlaşıyoruz. Arkadaşlarımıza, akrabalarımıza WhatsApp ile fotoğraf gönderiyor, video atıyor yada grup kurup mesajlaşıyoruz. Yada göndermek istediğimiz bir belge yada dokümanı WhatsApp ile gönderiyoruz. Ama mesajlaşma için WhatsApp kullanan bir çok kullanıcı WhatsApp Mesaj Gitmiyor sorunu ile karşı karşıya gelebiliyor. Bu yazımızda WhatsApp ile gönderilen mesajlar neden gitmiyor ve çözüm yollarını sizler için derledik.

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

WhatsApp ile mesaj göndermek için mutlaka internet gerekmektedir. WhatsApp ile gönderdiğiniz mesajlar şayet gitmiyorsa ilk başta bulunduğunuz operatöre bağlı internetinizin kalıp kalmadığını kontrol ediniz. Eğer internetiniz bitmiş ve durma özelliği var ise WhatsApp ile gönderdiğiniz mesajlar gitmeyecektir. Eğer internete WiFi ağı üzerinden bağlanıyor iseniz wifi sinyalinin yeterince olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer wifi sinyaliniz yeterince güçlü ise modeminizi bir kere açıp kapatınız.

WhatsApp ile gönderilen mesajların gitmemesinin diğer bir nedeni de WhatsApp uygulamasının güncel olmamasından kaynaklanıyor olabilir. WhatsApp son sürümünü güncellemek için Play Store da ya da AppStore da  WhatsApp yazıp WhatsApp uygulamasının güncel olup olmadığını görebilirsiniz.

Eğer WhatsApp uygulamanız güncel ise, cep telefonunuzdan Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp seçeneğine gelip “Verileri temizle” ve “Önbelleği temizle” seçeneklerini uygulayıp WhatsApp mesajınızı yeniden göndermeyi deneyiniz.

WhatsApp Mesaj Gitmiyor

İnternet yada güncel WhatsApp sorunu yoksa ve ayarlar kısmından verileri temizle ve önbelleği temizle seçeneklerini uyguladıysanız ve hala WhatsApp ile gönderdiğiniz mesajlar karşı tarafa gitmiyor ise bir kere cep telefonunuzu açıp kapamayı deneyiniz.

Tüm bunlara rağmen hala WhatsApp mesajınız karşı tarafa ulaşmıyor ise mesaj göndermek istediğiniz kişi sizi WhatsApp üzerinden engellemiş olabilir. Bu durumda WhatsApp mesajınız karşı tarafa gitmeyecektir.

Teknik olarak WhatsApp mesajlarının gitmemesi WhatsApp hesabınızın doğrulanmış olmamasından kaynaklanmaktadır. WhatsApp hesabınızın doğrulanmış olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar > Hesap seçeneğinden WhatsApp hesabınızın doğrulanmış olup olmadığını göreceksiniz. Eğer doğrulanmamış ise WhatsApp ile mesaj gönderemezsiniz.

Son olarak ise WhatsApp ile mesaj göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını yanlış kayıt etmiş olabilirsiniz. Cep telefonu numarasının doğru olup olmadığını kontrol ediniz.

“WhatsApp mesaj gitmiyor” ve “WhatsApp mesaj alamıyorum” ile ilgili sorunlar ve çözüm yolları kısaca bu şekildedir. Sizde yaşadığınız sorunları ve çözüm yollarını yoruma yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.