BlogSosyal MedyaWhatsApp

WhatsApp Mesaj Gitmiyor! WhatsApp Çöktü Mü?

Whatsapp mesaj gitmiyor yada sesli mesaj, fotoğraf yada video gitmiyor sorununun bir çok nedeni olabilir. Şayet bu sorun dünya çapında yaşanıyor ise muhtemelen Whatsapp uygulaması çökmüştür ve yakında düzelecektir.

Şayet böyle bir durum ortada yoksa muhtemelen yaşadığınız sıkıntı bireysel bir sıkıntıdır ve size sunacağımız çözüm yolları ile Whatsapp mesaj gitmiyor sorununu çözeceksiniz. Ayrıca bakınız: whatsapp durduruldu hatası ve çözümü

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Şayet Facebook, instagram gibi uygulamalara giriş sorunu varsa ve Whatsapp mesaj göndermede sorun yaşıyorsanız ülke genelinde bir kısıtlama var olabilir. İlk başta Play Store yada App Store dan herhangi bir vpn uygulamasını indirip gerekli izinleri verdikten sonra Whatsapp ile mesaj göndermeyi deneyiniz.

İndirdiginiz vpn uygulaması sayesinde Facebook , instagram , tiktok gibi uygulamakta giriş yapabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki belirtilen Whatsapp mesaj gitmiyor sorunu çözüm yollarını deneyiniz.

  • WhatsApp’ın son sürümünün cep telefonunuzda yüklü olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer yüklü değilse Play Store’dan yada App Store’dan güncelleme yapınız.
  • Eğer WhatsApp’ın en son sürümü yüklüyse internet bağlantınızı kontrol ediniz.
  • Mesaj göndermek istediğiniz kişin sizi engellemiş olabilir. Bu durumda karşı tarafa mesaj gönderemezsiniz. Başka bir arkadaşınıza WhatsApp ile mesaj atarak mesajın gidip gitmediğini kontrol ediniz.
  • Cep telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar bölümünden WhatsApp uygulamasını bulup Verileri Temizle seçeneğini işaretleyiniz.

Yukarıda belirtilen tüm çözüm önerilerine rağmen hala gönderdiğiniz mesaj karşı tarafa gitmiyor ise mesaj atmak istediğiniz kişi sizi engellemiş olabilir. Herhangi bir yakınınıza yada tanıdığınıza mesaj atarak whatsapp mesajınız gidiyor mu diye kontrol edebilirsiniz.

whatsapp çöktü mü? WhatsApp mesaj gitmiyor!
whatsapp mesaj gitmiyor

WhatsApp Çöktü mü?

İşin temeline baktığımızda WhatsApp tek başına bir platform değil, Facebook ve Instagram platformu ile senkron yani aynı zamanlı çalışan bir uygulama alt yapısına sahip. Ayrıca dünya çapında 1.5 milyar kullanıcının bu uygulamayı tercih ettiği de bilinmekte.

Bu kullanıcılar bir gün içinde toplamda 60 milyar adet mesaj gönderimi yapmaktadır. Böylesi yoğun çalışan bir servis zaman zaman aksamalar yaşayabiliyor. Bu yüzden WhatsApp mesaj gitmiyor sorularıyla zaman zaman karşılaşmak mümkün bu gibi durumlarda WhatsApp çöktü mü soruları soruluyor doğal olarak. Çok sık olmasa da bazen bu durumlarla karşılaşmak mümkün.

WhatsApp da global anlamda bir hata yoksa ve buna rağmen hala WhatsApp ile mesaj gönderemiyorsanız aşağıdaki çözüm yollarını deneyiniz.

WhatsApp Çevrimdışı Mesaj Gönderimi?

WhatApp’ın çöktüğü durumlarda kişilerin birbirine anlık olarak mesaj göndermesi tabi ki mümkün değil. Yalnız WhatsApp çevrimdışı iken yani internet bağlantısı yokken ya da çöktüğü zamanlarda atılan mesajlar sistem çalışır hale gelene kadar sistemde gönderilmek için hazır bekletiliyor. Bu sayede azmak istediklerinizi unutmadan uygulamaya yazabilir ve istemin kullanılır hale gelmesini bekleyebilirsiniz.

WhatsApp İletişim Ücretleri

WhatsApp ilk yayına girdiği dönemlerde tek seferlik ücret ödemesi ile ömür boyu kullanım garantisi veriyordu. Lakin firma Facebook tarafından satın alındıktan sonra hizmet ücreti de ortadan kaldırılmış oldu. Artık WhatsApp tamamen ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu