Ana Sayfa Android WhatsApp Mesaj Gitmiyor! WhatsApp Çöktü Mü?

WhatsApp Mesaj Gitmiyor! WhatsApp Çöktü Mü?

Bu yazımızda sizlerle WhatsApp mesaj gitmiyor ve WhatsApp çöktü mü sorusunun cevabını paylaşacağız. Son zamanların popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp genç, yaşlı herkes tarafından sıklıkla kullanılan bir uygulama konumunda. Özellikle anlık video, fotoğraf ya da metin iletimi konusunda oldukça başarılı bir performansa sahip olan uygulamanın tercih edilmesinin en büyük sebebi ise akıllı telefon kullanımı oranın artmış olmasıdır.

İlk kurulduğu zamandan günümüze gelene kadar birçok yeniliği bünyesine ekleyen uygulama özellikle görüntülü sohbet ve video iletimi konusunda oldukça başarılı bir grafiğe sahip. Bir kaç yıl önce bu başarılı uygulamanın popüler olacağını tahmin eden Facebook ciddi bir satış fiyatı ile WhatsApp’ı bünyesine kattı. Ayrıca aynı dönemde Instagram uygulamasını da satın alan Facebook şirketi bu uygulamaları ortak server sistemleri üzerinden işletmeye başladı.

Aynı şirket bünyesinde bir araya gelen ve dünyanın en popüler uygulamaları olan markalar ciddi bir veri trafiği ile çalışmaktadırlar. Bu da zaman zaman sistemlerin aşırı yoğunluktan dolayı sorunlar yaşamasına sebep oluyor. Hizmette kısa süreli ya da bir kaç saatlik aksama yaşatan durumlar akabinde sistemler yeniden hizmete giriyorlar.

WhatsApp Çöktü mü?

İşin temeline baktığımızda WhatsApp tek başına bir platform değil, Facebook ve Instagram platformu ile senkron yani aynı zamanlı çalışan bir uygulama alt yapısına sahip. Ayrıca dünya çapında 1.5 milyar kullanıcının bu uygulamayı tercih ettiği de bilinmekte. Bu kullanıcılar bir gün içinde toplamda 60 milyar adet mesaj gönderimi yapmaktadır. Böylesi yoğun çalışan bir servis zaman zaman aksamalar yaşayabiliyor. Bu yüzden WhatsApp mesaj gitmiyor? sorularıyla zaman zaman karşılaşmak mümkün bu gibi durumlarda WhatsApp çöktü mü? soruları soruluyor doğal olarak. Çok sık olmasa da bazen bu durumlarla karşılaşmak mümkün.

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

whatsapp çöktü mü? WhatsApp mesaj gitmiyor!

WhatsApp da global anlamda bir hata yoksa ve buna rağmen hala WhatsApp ile mesaj gönderemiyorsanız aşağıdaki çözüm yollarını deneyiniz.

WhatsApp’ın son sürümünün cep telefonunuzda yüklü olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer yüklü değilse Play Store’dan yada App Store’dan güncelleme yapınız.

Eğer WhatsApp’ın en son sürümü yüklüyse internet bağlantınızı kontrol ediniz.

Mesaj göndermek istediğiniz kişin sizi engellemiş olabilir. Bu durumda karşı tarafa mesaj gönderemezsiniz. Başka bir arkadaşınıza WhatsApp ile mesaj atarak mesajın gidip gitmediğini kontrol ediniz.

Cep telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar bölümünden WhatsApp uygulamasını bulup Verileri Temizle seçeneğini işaretleyiniz.

WhatsApp Çevrimdışı Mesaj Gönderimi?

WhatApp’ın çöktüğü durumlarda kişilerin birbirine anlık olarak mesaj göndermesi tabi ki mümkün değil. Yalnız WhatsApp çevrimdışı iken yani internet bağlantısı yokken ya da çöktüğü zamanlarda atılan mesajlar sistem çalışır hale gelene kadar sistemde gönderilmek için hazır bekletiliyor. Bu sayede azmak istediklerinizi unutmadan uygulamaya yazabilir ve istemin kullanılır hale gelmesini bekleyebilirsiniz.

WhatsApp İletişim Ücretleri

WhatsApp ilk yayına girdiği dönemlerde tek seferlik ücret ödemesi ile ömür boyu kullanım garantisi veriyordu. Lakin firma Facebook tarafından satın alındıktan sonra hizmet ücreti de ortadan kaldırılmış oldu. Artık WhatsApp tamamen ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

DNS Nedir? DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

DNS nedir , dns ayarları nasıl değiştirilir bu yazımızda kısaca bahsedeceğiz. Telefonlarda, bilgisayarlarda kısacası aktif olarak kullandığımız her cihazda, internet günlük hayatın...

∞ Lemniskat Eğrisi ∞ – Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır

Lemniskat eğrisi olarak da bilinen sonsuzluk işareti ∞ ebediyen anlamında kullanılan bir semboldür. Lemniskat (sonsuzluk) işaretini Windows ve Mac işletim sistemlerinde en...

En Hızlı DNS Adresleri Güncel

En hızlı DNS adresleri ; Yıl 2020 ve birçok insan hala DNS engeli ya da yavaş DNS nedeni ile problem yaşıyor. Bu...

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları, Bosch CL Hata Kodu ve Çözümü, Bosch Musluk Sembolü, Bosch E16 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch  E18 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch E23 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch ...

Son Yorumlar