BlogWhatsApp

Whatsapp Mesajları Yedekleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamanızda yer alan mesajlarınızı yedeklemek son derece faydalı bir işlemdir. Çünkü Whatsapp bazen bazı nedenlerden dolayı mobil cihazınızdan kaldırmanızı gerektirebilen bir uygulamadır. Hatta yedeklediğinizi mesajları geri getirebilme şansınız da vardır.

Whatsappda’ki verileri telefona yedekleyebilmenin en kolay yolu, Google Drive’ı kullanmaktır. Google Drive yüklü olan telefonlarda Whatsapp yedeklemesi yapabilmek de mümkündür.

Yedeklemeyi yapmadan önce ilk olarak, telefonunuzu wi-fİ’ye bağlamanız gerekir. Böylece yedekleme işlemini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Whatsapp mesajları Google Drive’a yedekleme nasıl yapılır?

Whatsapp Mesajları Yedekleme İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Çok güncel bir uygulama olan Whatsapp, telefonunuzdaki Whatsapp mesajları yedekleme şansı tanır. Yedekleme yapabilmek için, sırasıyla şu işlemlerini yerine getirmeniz gerekmektedir.

  • İlk olarak Whatsapp uygulamasını açın.
  • Diğer seçenekler kısmından sırasıyla Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği olarak ilerleyin.
  • Google Drive’da yer alan yedekleme sıklıklarından Asla olmayanlardan bir tercih yapın ve buna göre yedekleme sıklığınızı belirleyin.
  • Yedekleme yapmak istediğiniz hesabı seçmeye dikkat edin ve hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturarak devam edin.
  • Yedekleme işlemlerinde kullanacağınız ağı seçerek buradan yedekleme bağlantısına geçin. Bu işlemleri hücresel veri ağından yaparsanız ortaya çıkabilecek ücretler konusunda bilinçli olmayı unutmayın.

Whatsapp Mesajlarını Yedeklemeleri Geri Yüklenebilir Mi?

Whatsapp verilerinizi Google Drive ile yedekleyerek çok doğru bir şey yapmış olursunuz. Çünkü bazen konuşmalar önem taşıyabilir. Bu yedeklemeleri, yerel bir yedekleme ya da Google Drive ile de yapabilirsiniz. Yedeklemeleri telefona yüklemek için ilk olarak Whatsapp’ı telefonunuzdan kaldırın ve yeniden yükleme yapın.

Whatsapp’ı açarak buradan telefon numaranızı girin. Sohbet ve medyalarınızı geri yükleyebilmek için karşınıza çıkan soruya Geri Yükle yanıtını verin. Geri yükleme işlemi gerçekleştikten sonra İleri basın ve devam edin. Başlatma işlemine bastıktan sonra sohbetlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Hiç bir yedekleme seçmediğiniz zaman Whatsapp yedeklemelerinizi otomatik olarak yerel yedekleme dosyanızdan yapar.

Yerel yedekleme gerçekleştirmek isteyenler, dosya gezgini ya da cd kart kullanarak işlemlerini gerçekleştirebilir. Whatsapp yedeklemeleriniz için günlük, haftalık ya da aylık seçeneklerinden herhangi birini seçemeseniz bile yedekleme yapmak son derece önemli bir konudur.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu