WhatsApp

WhatsApp Numara Gizleme Mümkün mü?

WhatsApp Numara Gizleme mümkün mü? Bu sorunun asıl çıkış kaynağı sahte whatsapp düşüncesidir. WhatsApp şu an var olan ve en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasından bir tanesidir. WhatsApp’ın çalışma mantığında telefon numarası gerekmektedir. WhatsApp uygulamasını indirip uygulamanın aktif edilebilmesi için telefon numarasına gelen onay kodunun girilmesi gerekmektedir. Bir başka deyişle SİM kart olmadan çalışmamaktadır. Bu noktada hemen akıllara WhatsApp da numara gizleme mümkün mü sorusu akıllara gelmektedir. Bu yazımızda sizler için WhatsApp Numara Gizleme işleminin mümkün olup olmadığını WhatsApp numara gizleyerek sesli arama, görüntülü arama yada mesaj gönderme yapılır mı bunu paylaşacağız.

WhatsApp Numara Gizleme

WhatsApp Numara Gizleme

  1. WhatsApp numaranızı gizlemek için WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Uygulama içerisinde sağ üst köşede bulunan üç nokta üst üste olan simgeye dokunun
  3. Ayarlar sekmesine tıklayın.
  4. Hesap sekmesini tıklayın.
  5. Numarayı değiştir sekmesini tıklayın.
  6. İşte geldiğiniz bu nokta önemli. Size sahte telefon numarası alacağınız bir site adresi vereceğiz. https://www.receivesmsonline.net/ adresine giriş yapın. Sitede var olan telefon numaralarından birini WhatsApp üzerinde girin. Anasayfa da görünen More Numbers bölümüne tıklayarak da daha fazla numaraya ulaşabilirsiniz. Aklınıza şu soru takılabilir. Doğrulama kodu nasıl gelecek. Doğrulama kodu WhatsApp’a girdiğiniz numaraya gelecek. Doğrulama kodunuzu görmek için size verdiğimiz sitede girdiğiniz numaranın üzerine tıklayın.
  7. Açılan sayfada girdiğiniz numara ile ilgilli WhatsApp Verification Code yazısını göreceksiniz. O kodu WhatsApp da ilgili alana girin.

Uygulama İle WhatsApp Numara Gizleme

Whatsapp sahte numara Talk2 uygulaması ile de yapabilirsiniz. Uygulama için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voyagerinnovation.talk2&hl=tr adresine bakabilirsiniz.

Artık WhatsApp numaranız değişecektir. WhatsApp’dan mesaj attığınız da yada sesli veya görüntülü arama yaptığınızda siteden girdiğiniz numara gözükecektir. Telefon numarasını değiştirdiğiniz için WhatsApp’dan gönderdiğiniz mesajlar direk olarak karşıdaki kişiye düşmeyecektir. Nedeni isek karşıda ki kişide sizin yeni kullandığınız whatsapp numaranız ile kayıtlı olmamasıdır. Gönderdiğiniz mesajı görebilmesi için bekleyen Whatsapp mesajını kabul etmesi gerekmektedir.

Kendi numaranızı kullanmak istediğiniz de ise tekrardan WhatsApp numara değiştirme ayarlarından kendi numaranıza onaylama kodunu isteyebilirsiniz. Yukarıda size belirttiğimiz site ile telefon onayı gereken tüm uygulamalarda kullanabilirsiniz.


İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı