Blog

WhatsApp Profil Fotoğrafı Gizleme Nasıl Yapılır? 2021 Güncel

Whatsapp üzerinde profil fotoğrafı, durum ve son görülme gibi birçok bilginizi diğer kişilerle paylaşırsınız. Fakat bazen bazı bilgilerinizi paylaşmak istemeyebilirsiniz. Örneğin belirli kişilerin profil fotoğrafınızı görmesini istemeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece birkaç dakikalık işlemdir.

Bu işlemin sonunda bilgilerinizin istediğiniz kişiler tarafından görünmesini ve istemediğiniz kişiler tarafından görünmemesini sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda Whatsapp profil fotoğrafı gizleme nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz.

Whatsapp Gizliliği

Whatsapp istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz bir düzenleme paneline sahiptir. Bu panel içerisinde hesabınız için neredeyse her türlü ayarı yapabilmeniz mümkündür. Whatsapp büyük ve geniş bir platform olduğu için bazen istemediğiniz kişiler bile sizi inceleyebilir ve mesaj atabilir. Bunu engellemek istiyorsanız ve kişisel bilgilerinizin herkes tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız birkaç dakikalık bir iş yapmanız gerekecek.

Ayrıca bakınız: Whatsappta engellendiğimi nasıl anlarım?

Whatsapp Profil Fotoğrafı Gizleme

whaatsapp profil fotografi gizleme
whaatsapp profil fotoğrafı gizleme

Whatsapp profil fotoğrafınızı gizlemek oldukça kolay bir işlemdir. Bu noktada önemli olan profil fotoğrafınızı kimlerin göremeyeceğinden ziyade kimlerin görmesini istemenizdir. Görmesini istediğiniz kişileri belirlediğinizde, bu listeye sokmadığınız kişiler profil fotoğrafınızı göremeyecektir. Aşağıdaki adımları izleyerek siz de profil fotoğrafınızı kimlerin göreceğini ayarlayabilirsiniz.

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Sayfanın sağ üstünde bulunan üç noktaya tıklayın.
  • Açılan menüden “Ayarlar” yazısına dokunun.
  • Sayfanın en üstünde bulunan “Hesap” sekmesine girin.
  • Açılan sayfanın yine en üstünde bulunan “Gizlilik” yazısına tıklayın.
  • Profil Fotoğrafı” yazısına tıklayarak profil fotoğrafınızı görmesini istediğiniz kişi veya kişileri seçin.

Bu işlemler içerisinde profil fotoğrafınızı herkes, kişilerim ve hiç kimse olarak ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında belirli kişilerin görüntülemesini istemiyorsanız bu kişileri engelleyebilirsiniz. Engellemeniz halinde sizin hiçbir bilginizi göremezler ve size mesaj gönderemezler.

Profil fotoğrafınızın görüntülenme ayarlarını yaptığınız sayfa içerisinde ayrıca son görülmenizi, hakkınızda bölümünü, durumunuzu ve mavi tik durumunuzu da istediğiniz kişilere göre ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında grup davet ayarlarınızı, konum ayarlarınızı değiştirebilir ve engellediğiniz kişileri düzenleyebilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde siz de profil fotoğrafı gizleme nasıl yapılır sorusunun cevabını bulabilmiş ve istediğiniz kişilere profil fotoğrafınızı gizleyerek istediğiniz kişilerin profil fotoğrafınızı görmesini sağlayabilmişsinizdir. Yukarıda belirttiğimiz ayarlar dışında başka ayarlar yapabilmeniz şu an mümkün değil ancak ilerleyen zamanlarda Whatsapp bu konu hakkında yeni bir güncelleme getirebilir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu