BlogSosyal MedyaWhatsApp

WhatsApp Reklamları Nasıl Kapatılır?

Bu yazımızda sizlere WhatsApp reklamları nasıl kapatılır sorusunun cevabını vereceğiz. WhatsApp cep telefonlarında kullanılmaya başlandıktan sonra, sürekli olarak sürüm güncellemesi yaparak kullanıcılarına daha rahat kullanım için birçok özellik eklemektedir. Yapılan değişikliklerden sonra WhatsApp kullanıcıları çeşitli reklamlarla karşılaşmaya başladı. Gösterilen reklamlar kullanıcılarda rahatsızlık oluşturmaya başladı ve kullanıcılar WhatsApp reklam kapatma yöntemlerini aramaya başlamıştır. Bir dönem ücretli uygulamaya geçeceğini duyuran WhatsApp kullanıcıları üzerinde olumsuz etki oluşturmuş ve bazı kullanıcıları kullanmaktan vazgeçmeye başlamıştır. Bu durumu düzeltmek için WhatsApp ücretsiz kullanımlarını sürdürmeye başlamıştır. Ancak reklamların gösterimi devam etmektedir.

WhatsApp Reklamları Nasıl Kapatılır

Cep telefonlarında kullanılan Android işletim sistemlerinde kullanılan WhatsApp uygulaması ile birlikte çok fazla reklam gelmeye başlamıştır. Cep telefonlarında gelen reklamlar kullanıcıyı sürekli rahatsız etmektedir. WhatsApp reklam kapatma işlemlerini yapabilmek için cep telefonuna AppBrain Ad Detector uygulaması indirilir. Bu uygulama çalıştırılarak cihazda bulunan tüm rahatsız edici bilgiler ve reklamlar tespit edilerek size gösterilir. Kullanıcı gösterilen seçenekleri değerlendirerek reklamların kaldırılmasına karar verebilir. Bu uygulama aynı zamanda cihazınızdaki zararlı yazılım tarama işlemini de yapacaktır.

WhatsApp Reklamları

WhatsApp kullanımı yoğunlaşmaya başladığında, WhatsApp kullanıcılarından ücret alacağı duyurulmaya başlandığında rahatsızlık oluşu ve bu rahatsızlığı gören WhatsApp ücret uygulamasından vazgeçti. Ancak reklam yayınlamaktan henüz vazgeçmiş değil. İnternet üzerinden yayın yapan tüm sosyal medya hesapları reklamlar üzerinden büyük gelirler elde ettikleri için WhatsApp reklam işinden vazgeçmeyecektir. Kullanıcılar cihazlarında gerekli ayarlamaları yaparak reklamların kendilerine gösterilmesini engelleyebilmektedir.

Telefona Gelen Reklamları Engelleme

Akıllı cep telefonlarının kullanılmaya başlanmasıyla birlikte internet erişimi sağlanmaya başlanmıştır. İnternet sayesinde cep telefonlarına çeşitli uygulamalar üzerinde sürekli farklı reklam bildirimleri gelmektedir. Bu bildirimlerle beraber cihaza zararlı yazılım ürünleri de gelebilmektedir. Bu zararlı yazılımlar telefonda sürekli reklam gösterilmesini sağlamaktadır. Telefonunuzdaki bu reklam bildirimlerinin ve WhatsApp reklamlarını kapatabilmek için telefon ayarlar – uygulamalar bölümünde uygulamaları yönet seçeneklerinden temizleme yaparak, engelleyebilir ve bir daha reklam gelmenizi engelleyebilirsiniz. Telefona gelen reklamlar arttıkça telefonun yavaşlamasına, uygulamaların kullanılmaz duruma gelmesine neden olabilecektir. Android ve IOS işletim sistemi kendi alt yapı sistemini korumak için çeşitli ayarlar geliştirmiş ve telefona gelen reklamların engellenmesini sağlamıştır. WhatsApp reklamları nasıl kapatılır yazımızın faydalı olmasını umuyoruz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu