BlogWhatsApp

Whatsapp sesli grup araması nasıl yapılır?

Whatsapp sağladığı nimetler ve kolaylıklar açısından neredeyse herkes tarafından aktif olarak kullanılmakta. SMS sistemini tarihe karıştıran Whatsapp, ilk başta bir mesajlaşma uygulaması olarak sunuldu fakat günümüzde her türlü iletişim imkanlarına sahip. Sesli ve görüntülü görüşme imkânı da sunan Whatsapp ile sadece internet yardımıyla her türlü iletişimi rahatlıkla sağlayabiliyoruz.

Ayrıca dikkatinizi çekebilir: Whatsapp grup oluşturmadan mesaj gönderme

Whatsapp Sesli Arama

Ülke ve konum fark etmeksizin telefonunuzda internet mevcutsa, ücretsiz bir şekilde Whatsapp üzerinden istediğiniz kişiyi arayabilirsiniz. Bunun için telefon hattınız herhangi bir ücret talep etmemektedir. Böylece ücretsiz bir şekilde konuşabilirsiniz. Whatsapp uygulamasına sahip olan herkes bu özelliği sınırsız bir şekilde kullanabilir. Fakat bu aktarım internet ile sağlandığı için kesintiler ve ses bozuklukları yaşanabilir. Bunun yanında istediğiniz kişiyle görüntülü olarak da konuşabilirsiniz. Ayrıca Whatsapp üzerinde konferans düzenlemeniz de mümkündür. İstediğiniz kadar kişiyle aynı anda konuşmaya katılabilir ve sınırsız bir şekilde sohbet edebilirsiniz.

whatsapp sesli grup araması

Whatsapp Sesli Grup Araması

Whatsapp sesli grup araması yapmak oldukça kolaydır. Bunun için her işletim sistemine sahip cihazda farklı adımları uygulamanız gerekmektedir. Ancak özünde hepsi aynı sisteme sahiptir. Grup araması yapabilmek için grup kurmanız gerekmektedir. Böylece grup içerisindeki herkesi aynı anda arayabilirsiniz.

Whatsapp Sesli Grup Araması – iOS ve Android

Sesli grup araması yapabilmek için öncelikle bir gruba sahip olmalısınız. Bunu aşağıdaki işlemleri uygulayarak yapabilirsiniz;

  • Sağ üste bulunan “Yeni Grup” yazısına tıklayın.
  • Açılan sayfada grubunuza bir başlık belirleyin ve eklemek istediğiniz kişileri teker teker seçin.
  • Grubu oluşturun.

Açılacak olan grupta ister sesli isterseniz de mesajlaşma yöntemiyle iletişim kurabilirsiniz. Sesli grup aramasını başlatmak için grup sayfasına tıklayın ve sağ üstten arama tuşuna basın. Bu tuşa bastığınız anda grupta bulunan herkese arama bildirimi gidecektir. İsteyenler grup konuşmasına daha sonradan katılabilir ve konuşma anında ayrılabilir.

Whatsapp Sesli Grup Araması – PC

Bilgisayarlar için henüz Whatsapp arama özelliği gelmedi. Ancak Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre en kısa zamanda görüntülü ve sesli arama özellikleri Whatsapp Web ve Desktop uygulamalarında da bulunacak. Bu özellik bilgisayara eklendikten sonra aynı telefondaki gibi arama yapabileceksiniz.

İçeriğimizi okuduktan sonra siz de arkadaşlarınızla bir grup sohbeti oluşturabilir ve ücretsiz bir şekilde sohbet edebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu