BlogSosyal MedyaWhatsApp

WhatsApp Sesli Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözüm Yolları

Bu yazımızda sizlerle android cep telefonları ve iPhone cep telefonu kullananlar için WhatsApp sesli mesaj gitmiyor sorunu ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Bilindiği üzere WhatsApp dünyada en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır.

WhatsApp ile fotoğraf alıp gönderebilir, dosya alıp gönderebilir, ayrıca sesli mesaj da gönderebilirsiniz. WhatsApp ile gönderilen tüm mesajlar için okundu bilgisi mavi tik olmaktadır. Buna gönderilen sesli mesajlarda dahildir. Ayrıca bakınız: Whatsapp mesaj gitmiyor

Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir

Sesli mesaj göndermek için uygulama içerisinde mikrofon simgesine basılı tutup, iletmek isteğiniz mesajı söyleyip daha sonra mikrofon simgesini bırakmanız yeterlidir. Sesli mesajı ilettiğiniz karşı taraf ise gönderdiğiniz sesli mesajı alınca, mesajı dinlemek için oynatma düğmesine basması gerekmektedir.

WhatsApp sesli mesaj yazmaktan nefret edenler yada yazmak için uygun zamanı bulamayanlar için kolay bir yöntemdir. Ama bazen WhatsApp ile sesli mesaj göndermek isteyen kullanıcılar sesli mesajların karşı tarafa gitmediğini görmektedir. Peki gönderilen sesli mesaj neden gitmemektedir. yazımızın devamında sesli mesaj neden gitmiyor ile ilgili olası sorunlar ve çözüm yollarında bahsedeceğiz.

WhatsApp Sesli Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

WhatsApp ile gönderilen sesli mesajların gitmemesinin birçok nedeni olabilir. Bu nedenler ve çözüm yollarını şu şekilde sıralanabilir

  • İlk başta WhatsApp uygulamasının güncel olup olmadığını Android cep telefonunu kullananlar Play Store’da, iPhone kullananlar ise App Store’da kontrol etmelidir. Uygulama güncel değil ise güncelleme yapınız.
  • Bağlı bulunduğunuz Wi-Fi ağını kontrol ediniz.
  • Cep telefonu internetiniz bitmiş olabilir. Kontrol ediniz.
  • Sesli mesaj göndermek istediğiniz kişinin interneti bitmiş olabilir. Bu durumda gönderdiğiniz mesaj tek tik ve/yada gri renkte olur. Karşı taraf mesajı alıyor ise çift tik ve gri, karşı taraf mesajı okumuş ise çift tik ve mavi olmaktadır.
  • Ayarlar > Uygulamalar kısmından WhatsApp uygulamasının verilerini temizleyiniz.
  • Karşı taraf sizi engellemiş olabilir. Şayet sizi engellemiş ise WhatsApp durum yada profil fotoğrafını göremezsiniz. Bu şekilde kontrol yapabilirsiniz.
  • Uygulamayı kaldırıp tekrar kurunuz.

Yukarıda bahsedilen öneriler şayet işe yaramaz ise muhtemel sorun cep telefonunuz ile ilgili mekanik bir sorundur, cep telefonunuzun mikrofonu bozulmuş olabilir. Şayet mikrofon bozuk ise ses kayıt ediliyor görünse de boş dosya şeklinde gidecektir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu