BlogWhatsApp

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme konusuna değineceğiz. Milyonlarca kullanıcıya ulaşmış bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bünyesine eklenen birçok yetenek ve özellikle daha popüler bir hal alıyor. Bu özelliklerden birisi de silinen mesajları geri getirebilmek. Bu yazıda WhatsApp uygulamasından silinen sohbetleri nasıl geri getirebileceğimizi inceleyeceğiz.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

WhatsApp uygulamasında sildiğiniz mesajları geri getirebilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gerekenler yalnızca sohbet yedeklemesini aktif hale getirmeniz veya manuel olarak sohbet yedeği almanızdır. Bu sayede cihazınızı kaybetmeniz veya bazı sohbetleri silmeniz halinde mesajları tekrar geri uygulamaya yükleyebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını Android ya da iOS cihazınızda kullanırken sildiğiniz bir sohbeti geri getirebilmek için uygulamayı cihazınızdan kaldırmanız gerekiyor.

Bunun için izlemeniz gereken işlemler ise;

  • WhatsApp uygulamasını cihazınızdan kaldırın.
  • Google Play Store’u veya App Store’u ziyaret edin ve WhatsApp uygulamasını cihazınıza yeniden indirin.
  • Kurulum için sohbet yedeğini geri getirmek istediğiniz telefon numarasını yazın.
  • WhatsApp’tan gönderilen onay kodunu ekrana yazın.
  • Devam eden ekranda sohbetlerin en son ne zaman yedeklendiğini görebileceksiniz. Bir yedek seçin ve devam edin.
  • WhatsApp’ın sohbet yedeğini geri yüklemesini tamamlamasını bekleyin.

Bu adımları uyguladığınızda sildiğiniz mesajlar kolay bir şekilde tekrar cihazınıza yüklenir.

WhatsApp Mesajları Tüm Cihazlarda Nasıl Yedeklenir?

WhatsApp mesajlarını cihazınızda yedeklerseniz, sildiğiniz mesajları da geri getirme imkanınız olacaktır. Bunun için WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst kısımdaki (⋮) simgesine dokunun. Açılan menüden ‘Ayarlar’ seçeneğine basın. Sonraki adımda Sohbetler > Sohbet Yedeği yolunu izlemelisiniz. Yeni ekranda ‘Yedekle’ butonuna bastığınız zaman manuel bir şekilde yedekleme yapabilirsiniz. Ancak yedeklemenin ne zaman alındığına dikkat etmenizde yarar vardır.

Otomatik Yedekleme Nasıl Ayarlanır?

Otomatik yedekleme, WhatsApp mesajlarınızın otomatik bir şekilde yedeklenmesine imkan tanıyan bir özelliktir. WhatsApp uygulamasında Ayarlar > Sohbet > Sohbet Yedeği yolunu izleyerek cihazınızda ne kadar zamanda bir WhatsApp otomatik yedeklemesi yapılacağına karar verin. Burada günlük, haftalık veya aylık yedekleme yapmayı seçebilirsiniz. Ayrıca ‘Asla’ seçeneğini işaretlerseniz, bir üst başlıkta bahsettiğimiz şekilde manuel yedekleme almanız gerekir.

Whatsapp mesajları yeni telefona taşıma konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu