BlogWhatsApp

WhatsApp Simgesinin Üzerindeki Mesaj Sayısı Yanlış Çözüm

WhatsApp’dan mesaj geldiği zaman telefonunuzun ana ekranında WhatsApp simgesinde kaç mesaj geldiği gözükmektedir. Ama bazı nedenlerden dolayı WhatsApp simgesinde ki görünen mesaj sayısında yanlışlık olmaktadır. Bu yanlışlığı gidermek için yaptığımız küçük araştırmayı sizlerle paylaşıyoruz. WhatsApp Simgesinin Üzerindeki Mesaj Sayısı Yanlış hatasının çözümü için yazımızı okumaya devam ediniz.

WhatsApp Simgesinin Üzerindeki Mesaj Sayısı Yanlış Hatasının Çözüm

Aşağıda belirtilen çözümler birbirinden bağımsız çözümlerdir. İlk başta tüm çözüm seçeneklerini okuyup daha sonra istediğiniz çözümden başlayarak uygulayabilirsiniz.

WhatsApp Simgesinin Üzerindeki Mesaj Sayısı Yanlış

1 Telefonunuzun ekranındaki WhatsApp simgesine basılı tutup telefonunuzun üst ekranına doğru sürükleyip kısayolu silin. Tekrardan WhatsApp kısayol simgesi oluşturmak için Uygulamalardan WhatsApp ‘a basılı tutun ve ana ekranınıza kısayolu ekleyin.

2 WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın. Daha sonra telefonunuzda sırası ile şu adımları takip edin; Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama yöneticisi > Daha > Sistem uygulamalarını göster > BadgeProvider > Depolama Telefonunuza göre bu adımların farklı olabileceğini unutmayınız.  Kullandığınız badge count (mesaj sayısı) uygulamasına gidin ve Veriyi Sil‘e dokunun. Daha sonra WhatsApp’ı tekrar yükleyin.

3 Telefonunuzda Ayarlar > Sistem > Geliştirici seçenekleri‘ne gidin ve Etkinlikleri saklama ayarının seçili olup olmadığından emin olun. Eğer Geliştirici Seçenekleri mevcut değilse, bu adımı atlayın.

4 Telefonunuzda Ayarlar > Cihaz > Uygulamalar > Uygulama yöneticisi > WhatsApp > Depolama‘ya gidin ve Veriyi Sil‘e dokunun. WhatsApp’ı tekrar açın. Telefon numaranızı yeniden onaylamanız gerekecektir.

Bu yazımızda WhatsApp Simgesinin Üzerindeki Mesaj Sayısı Yanlış hatasını nasıl çözeceğinizi anlattık. Yazılarımızdan haberdar olmak için sitemizin bildirimler özelliğini kabul edebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu