Blog

WhatsApp Süreli Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük sohbet programlarından olarak kabul edilen WhatsApp günümüz teknolojisinde hemen hemen her akıllı telefonda indirilmiş durumdadır. Hemen hemen bütün insanların kullandığı WhatsApp çoğu özellik barındırıyor. Mesajlaşma, mesajların iletilme ve okunma bilgisi, görüntülü konuşma ve fotoğraf paylaşımı yapmak mümkündür. Bir başka özelliği ise ister gruplarda ister bireysel sohbetlerde süreli mesaj göndermedir.

WhatsApp Süreli Mesaj Özelliği Nelerdir?

Dünyanın en iyi sohbet programı olan WhatsApp süreli mesaj özelliği ile insanların hayatını kolaylaştırıyor. İnsanlar ister grup sohbetlerinde ister bireysel sohbetlerde gönderdiği mesajlar eğer süreli mesajları açtıysanız 7 gün sonra otomatik olarak kendisi silecektir. Eğer böyle bir özellik olmasaydı insanlar bu mesajları kendisi silmek zorunda kalacaktır.

Bu özelliği açtıktan önce olan sohbetleri etkilemeyecek ne zaman açtıysanız o andan itibaren gönderilen iletileri silecektir. Bireysel sohbetlerde her iki tarafta kendi cihazından etkinleştirebilir. Ancak grup sohbetlerinde sadece yöneticiler bu özelliği etkinleştirebilir eğer bir yönetici değilseniz sizin cihazdan bu özellik o grup sohbeti için yapılmıyor.

whatsapp sureli mesaj
whatsapp süreli mesaj

WhatsApp Süreli Mesaj Özelliği Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp süreli mesaj özelliği bir hayli basit bir şekilde etkinleştiriliyor. Bu özelliği şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Cihazınızdan WhatsApp sohbetini aç
  • Kişinin ya da yönetici olduğunuz grup sohbetinin üzerine dokun
  • Süreli mesaja dokun
  • Ekrana devam ya da iptal seçeneği gelecek devamı tıkla
  • Açık özelliğini seçin

Bu kadar basit bir şekilde süreli mesaj özelliğini etkinleştirme yapabilirsiniz. Hemen hemen her insanın kullandığı WhatsApp özelliklerinin bu kadar kolay olmasının sebebi sanırım kolay kullanışlı olmasıdır.

WhatsApp Süreli Mesaj Özelliği Devre Dışı Nasıl Bırakılır?

WhatsApp süreli mesaj özelliği etkinleştirme ne kadar kolaysa devre dışı bırakmakta o kadar kolay devre dışı bırakmakta şu şekilde sıralayalım;

  • Cihazınızdan WhatsApp sohbetini aç
  • Kişinin ya da yönetici olduğunuz grup sohbetinin üzerine dokun
  • Süreli mesaja dokun
  • Ekrana devam yada iptal seçeneği gelecek devamı tıkla
  • Kapalı özelliğini seçin

Gibi sıralanabilir. Her kullanıcı bu özelliği istediği zaman açıp istediği zaman kapatabilir. Ancak açık halde kalırsa insanlar için kolay olacaktır çünkü mesaj silme ile uğraşmayacak.

Whatsapp mesajları yeni telefona taşıma konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu