BlogWhatsApp

WhatsApp Telefon Numarası Değiştirme

WhatsApp dünyanın bir numaralı anlık mesajlaşma uygulamasından bir tanesidir. WhatsApp uygulaması cep telefonu numarası ile aktif hale gelir ve kullanılır.

Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra telefon numaranıza kısa SMS ile gelen kodu girdikten sonra WhatsApp uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cep telefonu numaranızı değiştirmeniz durumunda WhatsApp uygulamasını kaldırmanıza gerek yoktur. Uygulamayı kaldırmadan ve WhatsApp’daki mesajlaşmalarınızı kaybetmeden yeni cep telefonu numaranızı WhatsApp’ tanıtmak mümkündür

Bu yazımızda WhatsApp Telefon Numarası Değiştirme işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız.

Ayrıca bakınız: Whatsapp numara gizleme nasıl yapılır?

WhatsApp Telefon Numarası Değiştirme

WhatsApp Telefon Numarasi Degistirme 2
whatsapp telefon numarası değiştirme

WhatsApp’ı kullanmanız için illa ki bir cep telefonu numarası gerekmektedir. Telefon numarası WhatsApp mesajlaşma uygulamasını aktif hale getirmektedir. Hali hazırda kullandığınız cep telefonu numarasını değiştirdiyseniz yeni numaranızı WhatsApp’a tanımlamak çok kolaydır.

Yeni numaranızı WhatsApp’a tanımlamak WhatsApp uygulamasına giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan alt alta 3 noktaya dokunun. Açılan sekmede Ayarlar > Hesap > Numarayı değiştir seçeneğine tıklayıp sağ üst köşede bulunan ileri seçeneğine dokunun.

Karşınıza yeni bir sekme gelecektir. Burada eski kullandığınız cep telefonu numaranızı ve yeni cep telefonu numaranızı girerek Yeni Doğrulama Kodunu ilgili alana girdikten sonra yeni numaranız WhatsApp’a tanımlanmış olacaktır.

Yalnız burada bilmeniz gereken bir durum var. Eğer yeni cep telefonu numaranızı rehberinizde bilmeyen kişiler varsa, WhatsApp ile göndereceğiniz mesajlar direkt olarak karşı tarafa ulaşmayacak, ………. Kişisi Size Mesaj Göndermek İstiyor uyarısı ile karşılaşacaktır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu