Blog

WhatsApp Web Google Chrome’da Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

WhatsApp Web, popüler anlık mesajlaşma uygulamasını bir tarayıcı kullanarak bilgisayarınızda kullanmanızı sağlar. Bazı mobil uygulama işlevlerinden yoksun olsa da, bilgisayarınızdan mesaj gönderip almanıza, medyayı görüntülemenize ve aramalar yapmanıza olanak tanır. Ancak, WhatsApp Web, orijinalliği ve senkronizasyonu doğrulamak için mobil cihazınızı bağlamanıza ihtiyaç duyar. O zaman bile, platform harekete geçebilir ve çalışmayı durdurabilir.

Peki WhatsApp Web neden Chrome’da çalışmıyor? Nedenler, zayıf bir internet bağlantısından üçüncü taraf bir tarayıcı uzantısı çakışmasına kadar değişebilir. İşte WhatsApp Web’in tekrar çalışmasını sağlamak için deneyebileceğiniz bazı sorun giderme adımları.

1. WhatsApp Kesintilerini Kontrol Edin

WhatsApp kesintileri günlük bir olay olmayabilir, ancak duyulmamış da değiller. WhatsApp Web üzerinden mesaj gönderemiyor veya alamıyorsanız, bir kesinti olup olmadığını kontrol edin. Bunu, mesajlaşma uygulamasında başka bir kişiye kısa mesaj göndererek yapabilirsiniz.

Ayrıca, WhatsApp kesinti güncellemeleri için sosyal medya hesabınızı kontrol etmeyi deneyin. Bir kesinti olursa, yapabileceğiniz tek şey WhatsApp’ın hizmeti herkes için geri yüklemesini beklemek.

2. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

WhatsApp, iyi bir internet bağlantısıyla en iyi şekilde çalışır. Güvenilir olmayan veya zayıf bir internet bağlantınız varsa, sohbet alma veya göndermede gecikmelere neden olabilir.

İnternet hızınızı kontrol etmek için Speedtest ve Fast.com gibi internet hız testi web sitelerini kullanabilirsiniz . Bu hizmetler yükleme ve indirme hızınızı, ping ve ISP ayrıntılarınızı algılayabilir. Hızlı _ com . Bu hizmetler yükleme ve indirme hızınızı, ping ve ISP ayrıntılarınızı algılayabilir.

Kısmi İnternet erişiminiz varsa, cihazınızda bağlantı sorunları olup olmadığını kontrol edin. Geçici aksaklıklar nedeniyle Mac’te yavaş internet bağlantıları oluşabilir. Oysa Windows bilgisayarınızdaki Wi-Fi sorunu, yerleşik bir internet sorun giderici kullanılarak çözülebilir.

3. Yönetilen Bir Wi-Fi Ağınız Olup Olmadığını Kontrol Edin

Eğitim kurumları ve işyerlerindeki Wi-Fi ağları, kullanıcıların sosyal medyaya, eğlenceye ve güvenli olmayabilecek web sitelerine erişimini engelleyecek şekilde yönetilmektedir. Yönetilen bir Wi-Fi bağlantısı kullanıyorsanız, WhatsApp web’e erişmek için Sanal Özel Ağ (VPN) veya proxy sunucuları kullanarak engellenen siteleri atlamanız gerekir.

4. Oturumu Kapatın ve WhatsApp Web’de Tekrar Oturum Açın

WhatsApp Web ile geçici senkronizasyon ve kimlik doğrulama sorunlarını gidermek için oturumu kapatıp tekrar açabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, bunun çalışması için WhatsApp Web’inizde oturum açmış olmanız gerekir.

WhatsApp Web oturumunu kapatmak için:

 1. WhatsApp Web’in sol üst köşesindeki üç noktalı menüye tıklayın ve Oturumu Kapat’ı seçin .
 2. Eylemi onaylamak için OTURUMU KAPAT’a tıklayın .
 3. Artık WhatsApp Web, oturum açma ekranını bir QR kodu ile gösterecek.
 4. Akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve QR kodunu tarayın.
 5. Hesabınızı WhatsApp Web’e bağlamak ve sohbetleri senkronize etmek için Bir cihaz bağla üzerine dokunun . WhatsApp Web’de oturum açmadan telefonunuzdaki uygulamayı kapatmayın.

Alternatif olarak, akıllı telefonunuzu kullanarak da WhatsApp Web’den çıkış yapabilirsiniz. Bunu yapmak için:

 1. Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın, sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun ve Bağlı cihazlar öğesini seçin .
 2. Cihaz Durumu altında , Google Chrome (Windows / Mac) üzerine dokunun .
 3. WhatsApp hesabınızın Chrome’daki WhatsApp Web ile bağlantısını kaldırmak için Oturumu Kapat’a dokunun .
 4. Tekrar oturum açmak için Bir cihaz bağla üzerine dokunun ve Web.Whatsapp.com’da QR kodunu tarayın.

5. Google Chrome’u güncelleyin

Google Chrome daha yeni güncellemeleri otomatik olarak yükler. Ancak, tarayıcınız için güncellemeleri devre dışı bıraktıysanız, uyumluluk ve güvenlik sorunlarını gidermek için en son sürümü kontrol edin ve yükleyin. Chrome’u güncellemek için:

 1. Sağ üst köşedeki üç noktalı menüye tıklayın .
 2. Yardım’a gidin ve Google Chrome Hakkında’yı seçin .
 3. Chrome, bekleyen bir güncelleme olup olmadığını tarayacak ve otomatik olarak yükleyecektir. Tarayıcınızı yeniden başlatın ve herhangi bir iyileştirme olup olmadığını kontrol edin.

6. Gizli Modda Üçüncü Taraf Uzantı Çakışmasını Kontrol Edin

WhatsApp Web’in işlevselliğini geliştirmek için üçüncü taraf tarayıcı uzantıları kullanıyorsanız, bu uzantılardan herhangi birinin hizmetin çalışmasını engelleyip engellemediğini kontrol edin. Bunun dışında, olası bir çakışma olup olmadığını bulmak için tarayıcınızda yüklü olan güvenlik uzantılarını inceleyin.

Bir uzantı çakışmasını belirlemenin kolay bir yolu, WhatsApp Web’i gizli modda açmaktır. Gizli Modda tarayıcı uzantıları varsayılan olarak devre dışı olduğundan, WhatsApp Web’de oturum açmayı deneyin ve hizmetin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Chrome tarayıcı açıkken, yeni bir InPrivate penceresi açmak için Ctrl + Shift + N tuşlarına basın . Ardından, WhatsApp Web’e gidin ve oturum açmak için mobil cihazınızı kullanarak QR kodunu tarayın.

WhatsApp Web gizli modda çalışıyorsa, çakışan Chrome uzantısını temizlemenin zamanı geldi. Uzantıları yönet sayfasından tarayıcı uzantılarınızı kolayca kaldırabilir veya devre dışı bırakabilirsiniz . Sorunlu uzantıyı bulmak için Chrome’daki tüm uzantıları devre dışı bırakın. Ardından, soruna neden olan sinsi uygulamayı belirlemek için her birini test ederek uzantıları yeniden etkinleştirin.

7. Bağlantılı Cihazlarınızı Kontrol Edin

WhatsApp Masaüstü ve Web, WhatsApp hesabınızı en fazla beş cihaza veya tarayıcıya bağlamanıza olanak tanır. Sorunu çözmeye yardımcı olup olmadığını görmek için bağlı bir cihazın bağlantısını başka bir tarayıcıda veya cihazda kaldırmayı deneyin.

WhatsApp’ta bir cihazın bağlantısını kaldırmak için:

 1. WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun
 2. Bağlı cihazlar üzerine dokunun . Bu, WhatsApp Web kullanarak bağladığınız tüm cihazları gösterecektir.
 3. Tarayıcı adına dokunun ve ardından Lot out’a dokunun. Bu, cihazın bağlantısını kesmelidir.
 4. Birden çok bağlı cihazınız varsa, her bir cihaza dokunun ve Oturumu Kapat öğesini seçin .
 5. Şimdi Chrome’da WhatsApp Web’de oturum açmayı deneyin ve herhangi bir iyileştirme olup olmadığını kontrol edin.

8. Chrome’da WhatsApp Web Önbelleğini Temizleyin

Bozuk bir önbellek, web uygulamalarında da sorunlara neden olabilir. Son zamanlarda tarayıcı önbelleğinizi temizlemediyseniz, bunu yapmak için doğru zaman olabilir.

Tarayıcı kısayolunu veya ayarlar sayfasını kullanarak Chrome önbelleğini temizleyebilirsiniz. Belirli bir hizmet veya site için önbelleği de temizleyebilirsiniz. Tarayıcınızdan önbelleği temizlemek istemiyorsanız bu yararlı olabilir.

WhatsApp Web için Chrome’un önbelleğini temizlemek için:

 1. Chrome tarayıcısını açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı menüyü tıklayın.
 2. Menüden Ayarlar’ı seçin .
 3. Sol bölmedeki Gizlilik ve Güvenlik sekmesini açın .
 4. Gizlilik ve güvenlik altında Çerezler ve diğer site verileri’ni tıklayın .
 5. Tüm site verilerini ve izinlerini gör’e tıklayın .
 6. Ardından, sağ üst köşedeki arama çubuğunda WhatsApp’ı arayın .
 7. Seçenekleri genişletmek için WhatsApp Web’e tıklayın .
 8. Ardından, Verileri temizle düğmesini tıklayın.
 9. İşlemi onaylamak için tekrar Temizle’ye tıklayın .
 10. Bu, tanımlama bilgileri, oturum açma kimlik bilgileri ve çevrimdışı veriler dahil olmak üzere WhatsApp Web için tüm verileri temizleyecektir.
 11. Chrome tarayıcıyı yeniden başlatın ve çalışıp çalışmadığını görmek için WhatsApp Web’de oturum açın.

WhatsApp Web’in Chrome’da Çalışmamasına İlişkin Sorun Giderme

WhatsApp Web çalışmıyor sorunu genellikle zayıf İnternet bağlantısı ve önbellek sorunu nedeniyle tetiklenir. Yönetilen bir Wi-Fi ağındaysanız, hizmete erişmek için WhatsApp Web etki alanını izin verilenler listesine eklemeniz gerekebilir.

Ayrıca, tarayıcıya özgü bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Edge gibi diğer Chromium tarayıcılarında WhatsApp Web’e erişmeyi deneyin veya çalışıp çalışmadığını görmek için Firefox’u kullanın.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu