WhatsApp

WhatsApp Web Telefon Bağlı Değil Hatası?

Bilgisayardan WhatsApp uygulamasına girince çeşitli nedenlerden dolayı WhatsApp web telefon bağlı değil hatası alırsınız. Çoğunuz bu durumu defalarca yaşamış ve nedenini merak etmiş olabilirsiniz. Bunu açıklamadan önce WhatsApp web nedir? Nasıl yapılır? Ve nasıl kullanılır sorularına yanıt verelim. Bu, konunun daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp web; WhatsApp uygulamasının bilgisayarda da kullanılmasını sağlayan bir servistir. Bilgisayar ortamında WhatsApp’ı açarak daha rahat mesaj yazabilir, resim gönderebilir ve video paylaşabilirsiniz. Bunun yanında bilgisayara bağlı olan bir çok özelliği kullanabilirsiniz. Resimlerinizi tarayıcıda taratabilirsiniz veya dokümanlarınızı yazıcıdan yazdırabilirsiniz. Uygulama sayesinde bu ve buna benzer bir çok özelliği kullanma şansına sahip oluyorsunuz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Bu başlık altında yapacağım açıklamalar android işletim sistemli cihazlar içindir. WhatsApp web servisini kullanabilmeniz için bilgisayarınızın ve telefonunuzun internet bağlantısının olması gerekiyor. Bunu sağladığınızı düşünerek devam ediyorum. Bilgisayardan arama motorumuzu açarak arama çubuğuna WhatsApp Web yazıyoruz. Bu başlıkta çıkan linke tıklayarak WhatsApp web sitesine giriş yapıyoruz. Karşınızda sizi QR kodu olan bir ekran bekliyor.

Bu şekilde bırakıp telefonumuza geçiyoruz. Telefonumuzda WhatsApp uygulamasının açıyoruz. Uygulamanın ana ekranının sağ üst köşesinde bulunan üç nokta üzerine basıyoruz. Karşımıza bir menü açılacak. Burada WhatsApp web yazan basamağı seçiyoruz. Ekran da kamera açılacak ve bu tarayıcı olan bir kameradır. Bilgisayarımızda daha önce açtığımız QR kodu bulunan kısımı telefonunumuzun kamerasına gösteriyoruz. Biraz bekleyince WhatsApp ana menümüzün bilgisayarda açıldığını görmüş olacağız. Bu sayede WhatsApp web uygulamasına girmiş oluyoruz.

WhatsApp Web Bağlantı Hatası

WhatsApp web uygulamasını kullanırken çeşitli nedenlerden dolayı WhatsApp web telefon bağlı değil hatası alabiliriz. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • Telefon ile bilgisayarın internet bağlantı kalitesinin düşük olması
  • Bilgisayarda wi-fi alıcısı kullanılıyor ise bununla ilgili sorunlar.
  • Telefon ile bilgisayar arasındaki mesafenin çok fazla olması.
  • İnternet kalitesinin düşük olması
  • Bağlantı sırasında telefona gelen aramalar.

Bu nedenlerden dolayı yaptığınız bağlantı sağlıklı olmayacağı için siz farkında olmadan bilgisayar ve telefon arasındaki bağlantı kopar. Bağlantı koptuğu için veri akışı durmuş oluyor. Bundan dolayı da WhatsApp web telefon bağlı değil hatası alırsınız.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı