WhatsApp

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor [Çözüm]

Whatsapp uygulaması üzerinden normalinde birçok mesaj bizlere otomatik olarak düşmektedir. Ancak bazı durumlardan dolayı, insanlar Whatsapp uygulaması üzerinden gelen mesajları görememektedir. Bunun için cihaz ayarların doğru olması gerekiyor. Mobil cihazlara Whatsapp uygulaması indirildikten sonra, herhangi bir ayar değişikliği yapılmasıysa mesajlar otomatik olarak düşecektir. Şimdi Whatsapp’ı açmadan mesaj gelmiyor [Çözüm] için gerekenleri belirteceğiz.

Eğer ki cihaz içerisinde herhangi bir ayarda değişlik yapıldıysa, uygulamaya girilmeden mesaj alınmaması oldukça olası bir durumdur. Öncelikle bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına İnternet’in aktif bir şekilde bağlı olduğundan emin olmalısınız. Ardından diğer alternatifler denenerek, çözüme gidebiliriz.

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Çözüm Yöntemi Nedir?

Eğer ki mobil cihazlar İnternet’e sorunsuz bir şekilde bağlı olduğu halde Whatsapp uygulamasından bildirim alınamıyorsa, aşağıda ki adımlar uygulayabiliriz. Bu yöntem tüm iPhone model ve Android iletim sistemine sahip cihazlarda için geçerlidir. Öncelikle Whatsapp uygulamasında ki mesajların sizlere ulaşabilmesi için cihazda ki ayarların doğru ayarlanmış olması gerekir. Böylece sorunsuz Whatsapp uygulaması kullanabiliriz. Çözüm adımlarına geçilmeden önce şu detayları belirtebiliriz. Mobil cihazda herhangi bir antivirüs, İnternet tasarrufu veya batarya tasarrufu gibi uygulamalar aktif ise, bu uygulamaları cihazdan kaldırmak önemlidir. Çünkü bu tarz uygulamalar, cihazın kısıtlanmasına sebep olmaktadır.

Yönteme başlamadan önce mobil İnternet ağı kullanılıyorsa, WİFİ bağlantısı denenmelidir.

İşte Whatsapp uygulaması mesaj gelmeme sorunu çözüm yöntemi;

  • İlk oalrak cihazın Ayarlar kısmından Whatsapp uygulaması seçilmelidir.
  • Ardından Veri Kullanım Seçeneği’ne basılmalıdır.
  • Eğer ki bu seçenek sınırlı gözüküyorsa, bu devre dışı bırakılmalıdır.
  • Sonra tekrar ’Uygulamalar’ ile ‘Uygulama Tercihlerini Sıfırla’ seçeneğine basılmalıdır.
  • Bu sayede mobil cihazın tasarruf modunun da olup olmadığını kontrol edilecektir.
  • Ardından ‘Depolama Seçenekleri’ni izleyerek, uygulama içinde ki veriler temizlenir.

Böylece uygulama içinde ki hasar durumunu düzelmiş oluyoruz.

Whatsapp uygulaması Mesaj Çözüm

Paylaşılan bilgiler doğrultusunda, tüm adımlara tek tek uyulması halinde Whatsapp uygulaması üzerinden mesajlar artık otomatik olarak düşecektir. Sorunun halen devam etmesi durumunda mutlaka en yakın yetkili servise götürülerek, cihaza fiziksel bir yardım yapılmalıdır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.