Reklam Alanı
Whatsapp’ta Nasıl Grup Kurulur?
ÇözümNet 98 views 0

WhatsApp’ta Çevrimiçi Görünmeden Mesaj Yanıtlamak

WhatsApp’ta Çevrimiçi Görünmeden Mesaj Yanıtlamak

Akıllı telefonlara yönelik olarak WhatsApp Inc. tarafından geliştirilen uygulama, Ocak 2010 yılından bu yana hayatımızda. Kimi zaman çevrimiçi görünmemek WhatsApp’ta bazen iyi seçenek. Herkesle sohbeti uzun tutmak gerekmez. Mesajına yanıt vermek istenilmeyen bir kişi her zaman ortaya çıkabiliyor. Bütün konuşmanın görülmesi gereksiz ise, sadece gelen mesajı yanıtlanacaksa WhatsApp’ta çevrimiçi görünmeden mesaj yanıtlamak mümkün. Bu çözüm için Android Nugat ya da üstü işletim sistemi gerekli.

Nasıl Yapacaksınız?

Bildirim menüsü açılır. WhatsApp bildiriminin altındaki “yanıtla” butonu tıklanır. Bu şekilde mesaj bildirim menüsü üzerinden yanıtlamanın yolu açılır. Bildirim menüsünden yanıtlanan herhangi bir WhatsApp mesajında kullanıcılar asla diğer kullanıcılar tarafından çevrimiçi olarak görülmez.

Diğer yöntem, birinci yöntem kadar kolay gelmeyebilir. Konuşulan kişi cevaplamak için WhatsApp’ın içinden sohbet ekranı açmaya mecbur olunduğu takdirde şu aşamalar uygulanmalıdır;

  • Öncelikle telefonun kablosuz ve hücresel veri bağlantısı kapatılır.
  • Sohbet kısmına gelinir. Mesaj yazılarak gönderilir. WhatsApp kapatılır.
  • Kablosuz ev hücresel veri açılarak internete girilir.

Tekrar internete giren telefon, çevrimdışı iken yazılan bu mesajı göndermeye başlar. Ancak bu durumda WhatsApp uygulaması açılmadığı için çevrimiçi olarak görülme söz konusu olmaz.

Son metot ise akıllı saat sahiplerini oldukça yakından ilgilendiriyor. Bir mesaj alındığında akıllı saat üzerinden mesajı yanıtlamak suretiyle çevrimiçi görünme yaşanmaz. Bu yöntem bütün sohbeti okumaksızın sadece mesaja cevap yazmak için harika bir yol. Her 3 yöntemin ortak yönü ise sadece yanıt verirken çevrimdışı görünmek amacına yönelik olmasıdır. Bütün sohbeti görüntüleyerek çevrimdışı görünmek mümkün değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.