BlogWhatsApp

Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Bu yazımızda sizlerle Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. En sık ve çok kullanılan sosyal medya mesajlaşma programlarının başında gelen Whatsapp sık kullanılmasının bir sonucu olarak hakkında merak edilenlerin da çok olduğu bir uygulamadır.

Bu soruların en başında ise engellenme ile alakalı durumlar gelir. Bir kullanıcının engellenip engellenmediğini merak etmesi ve bunu anlamak için ne yapması gerektiğini bilmemesi durumunda bir kaç basamağı takip ederek bu sorunu ortadan kaldırabilir. Bunun için dikkatli bir kullanıcı olmak ve uygulamanın özelliklerinin neler olduğunu bilmek büyük önem taşır.

Ayrıca bakınız: Whatsapp profil fotoğrafı gizleme nasıl yapılır?

Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? Tik İşareti

Wp kullanıcılarının engellenip engellenmediklerini anlamaları için ilk bakmaları gereken durum tik sayısıdır. Bir kullanıcıya başka bir kullanıcı mesaj yazdığında engellenmemiş olması halinde iki tik çıkacaktır. Engellenmiş olması durumunda tek tik oluşur. Bu olayda atlanmaması gereken ayrıntı ise karşınızdaki kullanıcının internet kullanıp kullanmamasıdır. Çünkü mesaj yazdığınız kişinin o anda internet erişiminin olmaması da aynı şekilde tek tik oluşmasına neden olur. Ama takip ettiğinizde uzun bir süre hala tek tik olması bunun engellenmiş olabileceğiniz anlamına gelir.

Profil Durumu

Engellenmemiş olmanız durumunda bir kullanıcının profiline baktığınızda kullanıcının ayarlarına göre profil resmi, son görülmesi ve durumu görülecektir. Çünkü engellenmemiş birisi standart olarak ayarlanmış olan gizlilik durumuna göre mutlaka kullanıcının bir takım bilgilerini görebilir. Bunun için engellendiğinizde bu bilgilerin tamamı sanki kullanıcı uygulamayı kullanmıyormuş gibi kapalı veya hiç görünmez bir hal alacaktır.

Yeni gizlilik ayarlarına göre kullanıcı profil resmi, son görülmesi ve durumu kimsenin göremeyeceği şekilde de kullanım şansına sahip olabileceğinden bu durumu da tek başına değerlendirmemek gerekir. Yazdığınız mesajlar tek tik oluyorsa ve profil görünmüyorsa o zaman engellenmiş olma durumunuz bir hayli yükselecektir.

Başka Bir Telefondan Denemek

Bu olasılıklar her ne kadar sizin için yeterli işaretler olsa da kesin olarak anlamanın yolu engellediğini düşündüğünüz numarayı bir başka Whatsapp uygulaması olan telefona kaydetmektir. Kaydettikten sonra rehberde kullanıcının bilgileri görünür bir hal alıyorsa engellendiğiniz kesinleşmiş olacaktır. Diğerleri olasılık olmasına rağmen bu durum kesin olarak anlamanın tek yoludur. Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım sorusuna verdiğimiz cevaplar muhakkak işinize yarayacaktır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu