Kapat
Reklam Alanı
İnternet 341 views 1

Wi-Fi Şifrenizi Kimler Kullanıyor

Neden Böyle Bir Başlık Wi-Fi Şifrenizi Kimler Kullanıyor

Wi-Fi Şifrenizi Kimler Kullanıyor sorusunun cevabı elbette ailem diyeceksinizdir. Şifrenizi paylaştığınız kişiler dışında kimsenin bilmeyeceğini düşünüyorsunuzdur. Ama gelişen yazılım teknoloji ile sizin haberiniz olmadan Wi-Fi şifrenizi kırıyorlar ve sizin bilginiz ve izniniz olmadan internetinizi kullanıyorlar.

İlk başta bunu yapanların bilgisayar korsanları olabileceği aklınıza gelmiştir. Bu durum kısmen doğru, Wi-Fi şifre kırma programlarını yazılımcılar yapıyor evet, ve de bunu Google Play Store da paylaşıyorlar, evet yanlış duymadınız.

Elbette bu programı sizle paylaşmayacağız, ama bu programı arayıp bulduk ve izinli olarak bir kaç arkadaşımızın Wi-Fi şifresini öğrenmek için denedik. Sonuç maalesef %80 oranında uygulama çalışıyor.

Ağınıza Girenleri Nasıl Görebilirsiniz

Ağınıza görenleri görmek için de bir kaç uygulama ve bilgisayar programı mevcut elbette. Ama bu programların güvenirliği konusunda hiç bir fikrimiz olmadığı için burada paylaşmayı uygun görmüyoruz. Peki nasıl öğreneceksiniz.

Ağınıza girenlerin kontrolünü en güvenli olarak Modem Arayüzüne Erişim ile sağlayabilirsiniz. Modem Arayüzüne Erişim sağladıktan sonra modeminizde ağ haritasına bakarak hattınıza bağlanan cihazları görebilirsiniz.

Cep Telefonuna Uygulama Kurarak

Bu uygulamayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Google Play Store’da 10 Milyon indirmeye erişmiş bir uygulama. Uygulamanın adı Fing. Uygulama ile ilgili görseller;

  • Wi-Fi hattınıza bağlanan cihazları burada görebilirsiniz.

  • Wi-Fi hattınıza izinsiz girenleri anında görmek için “İzinsiz girenleri sapta” kırmızı ile yazılmış kısma tıklayınız.

 

  • Mail Adresinizle Üye Olun, sizden izin isteyecektir, gerekli izinleri verin. Wi-Fi hattınıza giriş yapıldığında size mail ile bildirim gelecektir.

Bu durumu anlamak belki size ilk başta zor gelecektir. Ama konuyu bir de şöyle düşünün. Apartman yaşamının yoğun olduğu şehirlerde bu durum sizin başınızı gerçekten ağrıtabilir.

“Wi-Fi Şifrenizi Kimler Kullanıyor” üzerine 1 yorum

  1. Mesut yardimci dedi ki:

    Maç filtreleme yapıyorum. Kafam rahat benim izin verdiğim cihazlar ağına bağlanırken diğerleri bağlanmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.