Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Wifi Şifre Değiştirme
ÇözümNet 470 views 0

Wifi Şifre Değiştirme TTNet ve Superonline

Wifi Şifre Değiştirme bazı durumlarda gerekli bir işlemdir. Wifi şifresinin bazı uygulamalar ve programlar aracılığıyla sık sık kırıldığını düşünürsen şifrenizi bazı aralıklarla değiştirmek de zorunlu hale gelmektedir. Wifi şifrenizi değiştirmeden önce her ihtimale karşı herhangi bir yere not almanızda fayda vardır. Wifi şifrenizi değiştirmek için öncelikle modem arayüzüne erişmeniz gerekmektedir. Yazımızın devamında TTNet ve Superonline modem arayüzüne nasıl erişeceğinizi ve Wifi şifrenizi nasıl değiştireceğinizi anlatacağız.

Wifi Şifre Değiştirme TTNet

1. Wifi şifrenizi değiştirmek için Chrome, Yandex, Explorer gibi bir tarayıcıdan aşağıdaki adreslerden birini kopyalayıp Enter tuşuna basın.

192.168.1.1

192.168.1.2

192.168.2.1

2. Geldiğiniz sayfa modeminizin arayüzüne ulaşacağınız sayfadır. Burada sizden kullanıcı adı ve şifre girmeniz istenecektir. Aşağıda belirtilen kullanıcı adı ve şifreleri deneyiniz.

Kullanıcı adı:  admin

Şifre:               admin

Kullanıcı adı: admin

Şifre:               1234

Kullancı adı:   admin

Şifre:               ttnet

Kullanıcı adı:  admin

Şifre:               turktelekom

Modem şifrenizi siz kendiniz belirlediyseniz ve hatırlamıyorsanız modeminizde bulunan reset tuşuna 5-10 saniye boyunca basılı tutup reset attıktan sonra yukarıda belirtiğimiz kullanıcı adı ve şifreleri tekrardan deneyebilirsiniz. TTNet müşteri hizmetlerini arayarak da modem şifreniz için yardım talebinde bulunabilirsiniz.

3. Artık modeminizin arayüzüne ulaştınız. Burada Ağ Ayarı > Kablosuz seçeneğini bulup tıklayınız. Aşağıdaki görsele bakınız. Görseller modemden modeme farklılık gösterebilir.

Wifi Şifre Değiştirme TTNet ve Superonline

4. Aşağıdaki görsele bakınız. Görseller modemden modeme farklılık gösterebilir.

Wifi Şifre Değiştirme TTNet ve Superonline

Kablosuz ağ ayarları seçeneğinden Wifi şifrenizi değiştiriniz.

Wifi Şifre Değiştirme

Wifi Şifre Değiştirme Superonline

Super online kullanıcıları da aynı şekilde 192.168.1.1 , 192.168.1.2 , 192.168.2.1 adreslerinden birine giriş yaptıktan sonra kullanıcı adına admin şifre kısmına superonline yazarak modem arayüzüne giriş yapabilirler. Modem şifrenizi siz kendiniz belirlediyseniz ve hatırlamıyorsanız modeminizde bulunan reset tuşuna 5-10 saniye kadar basılı tutup reset attıktan sonra belirttiğimiz kullanıcı adı ve şifreyi kullanabilirler. Yada Superonline müşteri hizmetlerini arayarak modem şifresi hakkında yardım talebinde bulunabilirler.

Wifi Şifrenizi Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wifi şifrenizi belirlerken şifrenizin kolay bir şekilde tahmin edilmesini engelleyecek şekilde olmasına dikkat ediniz. Ardışık rakamlardan kaçınınız. Wişi şifrenizde büyük harf, küçük harf, nokta yada farklı bir sembol kullanarak kolay tahmin edilmesini engellemiş olacak ve bazı wifi şifresi kırma programlarının kolay bir şekilde wifi şifrenize erişmesini engellemiş olacaksınız.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.