BlogWindows

Wifi Şifremi Unuttum, Nasıl Bulabilirim?

Modem şifresi ile kurulum yaptıktan sonra pek işimiz olmaz. Ama bir zaman gelir ki hangi şifreyi deneseniz yanlış şifredir. İnternetimiz değerli olduğu için modem şifresi diğer şifrelerden farklı ve zor olmasını tercih ederiz.

Bu yazımızda Wifi Şifremi Unuttum başlıklı soruna çözüm önereceğiz. Çözüm önerilerinden sonra mutlaka Wifi şifrenizi tekrar öğrenmiş olacaksınız.

Ayrıca bakınız: Telefonum wifiye bağlanmıyor sorunu ve çözümü

Wi-Fi Şifresi Öğrenme (Windows)

Eğer Windows işletim sistemine ait bir bilgisayar kullanıyorsanız aşağıda bellirttiğimiz yolları izleyerek Wi-Fi şifrenizi öğrenebilirsiniz. Wi-Fi şifresi öğrenme sadece Windows Vista, 7, 8.1 ve Windows 10 sürümleri için geçerlidir.

 1. Şifrenizi bulmak için Ağ ve Paylaşım merkezini açın.
 2. Açılan sayfada (sağ üst köşede) Bağlantılar seçeneği var, tıklayınız.
 3. Gelen sayfada kablosuz özellikleri kısmını tıklayınız.
 4. Açılan sayfada sol üst köşede Güvenlik sekmesi var tıklayınız.
 5. Gelen sayfada şifrenizin olduğu kısmı göreceksiniz. Şifrenizi görünür yapmak için Karakterleri Göster yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretleyiniz.

Wi-Fi Şifresi Öğrenme (Mac)

Eğer Mac OS işletim sistemi kullanan bir bilgisayara sahipseniz aşağıda belirtiğimiz çözüm adımlarını kullanarak Wi-Fi şifrenizi öğrenebilirsiniz.

 1. Finder ‘a tıklayın.
 2. Karşınıza çıkan pencerede sol tarafta bulunan menüde Uygulamar ‘a tıklayıp sağ tarafta bulunan İzlenceler klasörüne girin.
 3. Daha sonrasında sağ tarafta bulunan İzlenceler klasörünü açın ve Anahtar Zinciri Erişimi programını açın.
 4. Eğer bu yolu izleyip bu programı ilk defa açıyorsanız sizden şifre isteyecektir. Şifre alanına Apple hesabınızın şifresini ya da bilgisayarınızı açmak için kullandığınız şifreyi deneyin.
 5. Daha sonra sayfanın sağ üst köşesinde bulunan arama kutusuna Airport yazın. Program otomatik olarak bugüne kadar bağlandığınız tüm kablosuz modemlerin bir listesini çıkartacaktır.
 6. Burada şifresini öğrenmek istediğiniz modemi bulup çift tıklayın. Daha sonra açılan pencerede Parolayı Göster seçeneğine tıklayın.
 7. İlk olarak bilgisayarınızı açmak için kullandığınız kullanıcı adı ve  şifrenizi girerek onaylayın. Sistem sizden bir kaç defa şifrenizi girmenizi isteyebilir, yanlış girdiğinizi düşünmeden devam edin.
 8. Artık şifrenize erişmiş durumdasınız.

Sorun yaşıyorsanız yoruma yazarak yardım alabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Laptoplarda dediğiniz olay güzel ama ya masaüstü kullanıcıları için wifi şifresini nasıl bulacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu