BlogWindows

Wifi Şifresini Nasıl Değiştiririm ?

Wifi şifreniz modeminizle beraber gelen ve modeminizde arka kısımda bulunan bir şifredir. Wifi şifrenizi cep telefonu, tablet yada masaüstü bilgisayarınıza kablosuz bağlanmak için kullanırsınız. Şayet yeni modeminizi almışsanız ve Wifi Şifresini Nasıl Değiştiririm diye düşünüyorsanız yazımızı okuyarak bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Wifi şifresini nasıl değiştiririm diye düşünüyorsanız herhangi bir uzmana gerek kalmadan bunu kendiniz de başarabilirsiniz. Wifi şifrenizi değiştirmek için ilk önce modeminizin ara yüzünüze girmeniz gerekmektedir. Modem  arayüzüne girmek için tarayıcınızda 192.168.2.1 yada 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne ulaşabilirsiniz.

Modem arayüzüne ulaştıktan sonra sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Şayet modem arayüzünün kullanıcı adını ve şifresini unuttuysanız “modem şifremi unuttum” başlıklı yazımızı okumalısınız.

Wifi Şifresini Nasıl Değiştiririm

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra;

Wifi Şifresini Nasıl Değiştiririm
  • Arayüzde “Genel” sekmesine geliniz. 
Wifi Şifresini Nasıl Değiştiririm
  • Ekranda görülen kısımda tik işareti olan kısmın tik’ini kaldırınız. 
Wifi Şifresini Nasıl Değiştiririm
  • En son olarak aktif olan kutuya harf ve rakamdan oluşan wifi şifrenizi oluşturunuz.
  • Bu işlem Türk Telekom Modemler için denenmiştir. Başka hiç bir marka modem için denenmemiştir.
  • Daha fazla soru ve bilgi için yorum bırakabilirsiniz.

TÜRK TELEKOMU ARAYARAK DEĞİŞTİRME

4440375 ttNET müşteri hizmetlerini arayarak da bu işleminizi yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman modem bilginize göre size yardımcı olacaktır. Modem arayüzüne giriş yapıldıktan sonra işlem kolay ama ttNET müşteri hizmetlerine bağlanmak bir işkence aldığı için bu yazımızı oluşturduk.

Nasıl Bir Şifre Kullanmalısınız

Wifi şifrenizi unutmamak için en fazla kullandığınız şifrenizi seçebilirsiniz. Bu şifreler sosyal medya hesaplarınız, ekran kilidi yada telefon şifreniz, mail hesabınıza ait şifreniz yada isminizin ve soy isminizin ilk 3-4 harflerinden oluşan ve harfler dışında kullanabileceğiniz karakterler seçerek unutmayacağınız bir kombinasyon belirleyebilirsiniz.

Wifi Şifrenizi Kimseyle Paylaşmayın

Wifi şifrenizi aile bireyleri dışında komşularınızla paylaşmak wifi şifrenizin bir çok kişinin eline geçmesine neden olabilir. Bu da ev internetinizi kotalı kullanıyorsanız, internet kotanızın çabucak bitmesine neden olur. Ayrıca wifi şifreniz ile sosyal medya ve platformlarda yapılacak yasa dışı paylaşımlar yüzünden siz de aynı suç ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu