Ana Sayfa İnceleme WiFi Sinyal Güçlendirici Tavsiyesi

WiFi Sinyal Güçlendirici Tavsiyesi

Evinizde kullandığınız modemin belli bir kapsama alanı vardır. Her odadan güçlü sinyal almak için wifi sinyal güçlendirici cihaza ihtiyacınız olacak. Wifi kapsama alanı arttırıcı ürünler sayesinde sinyalin zayıf olduğu odalarda sanki ikinci bir modem varmış gibi yeni bir kapsama alanı oluşturabilirsiniz.

Bu şekilde kablosuz interneti sinyal kaybı olmadan evin her odasında kullanabileceksiniz. İsterseniz bu üründen birden fazla kullanarak üst katta ve alt katta dahi kablosuz internete erişebilirsiniz. Hatta komşundan kablosuz internet çekmek istediğinizde yine bu tür ürünleri kullanarak interneti kendi evinize taşıyabilirsiniz. Kablo çekmekle uğraşmadan ve düşük bütçelerle bunu yapmak mümkün.

WiFi Sinyal Güçlendirici Xiaomi Mi WIFI 2

WiFi Sinyal Güçlendirici

Kablosuz internet sinyalini arttırmak için kullanabileceğiniz bu ürünler piyasada USB Wifi tekrarlayıcı (repeater) olarak satılmaktadır. Bizim yazımıza konu olan ürün ise Xiaomi Mi WIFI 2.

Ürünü çalıştırmak için herhangi bir USB cihaza takmanız yeterli. Dilerseniz telefon şarj aletini kullanabilir, dilerseniz de televizyon, bilgisayar veya powerbank gibi cihazların USB girişlerini de kullanabilirsiniz.

Xiaomi Mi USB Wifi Tekrarlayıcı Kurulumu

  • Telefona “Mi Home” uygulamasını indirin ve çalıştırın.
  • Uygulamayı açtıktan sonra “+” kısmına tıklayın. Burası yeni cihaz ekleyeceğimiz bölüm.
  • Kullanmakta olduğunuz Wifi ağını seçin. (Hangi ağı genişletecekseniz onu seçin.)
  • Ve bu Wifi ağının şifrenizi girin.

Şifrenizi girdikten sonra cihaz kısa bir kurulum gerçekleştirecek. Kurulum bittiğinde üzerindeki ışık mavi renk olacak. Bu cihazın aktif olduğunun göstergesidir.

Mi Home uygulaması ile dilerseniz cihaz adını değiştirebilir, cihaza özel kendi wifi şifrenizden farklı şifre verebilirsiniz. (İkinci bir modem gibi düşünün, istediğiniz herhangi bir ismi verebilirsiniz.)

İlk kurulumda modemin şifresiyle aynı şifreye sahiptir.

Wifi Roaming Seçeneği (Kablosuz Dolaşım)

Xiaomi Mi USB Wifi tekrarlayıcının diğer bir kullanım özelliği ise “Wifi roaming” seçeneğidir. Eğer bunu aktif ederseniz cihaz modeminizle hem aynı isime hem de aynı şifreye sahip olur. Bu özellik ne işime yarayacak derseniz? Modeminizin kapsama alana bittiği noktada bu cihaz otomatik devreye girer. Sadece bu seçeneğin aktif olması yeterli, ekstra bir ayar yapmanıza gerek yok.

Son bahsetmek istediğimiz konu ise; bir kere kurulum yaptıktan sonra USB’den çıkarsanız, gücünü kesseniz bile tekrar taktığınızda 2 sn. kadar bekleyince, tekrar otomatik olarak bağlantıyı kurar. Sürekli fişte bırakmak zorunda değilsiniz. Farklı odalara dilediğiniz zaman geçirme şansınız var. Powerbank ile seyyar bir wifi güçlendirici olarak ta kullanabilirsiniz.

Xiaomi Mi USB Wifi yapmış olduğunuz tüm ayarları sıfırlamak için kürdan yardımıyla “Reset” tuşuna 10-15 sn. basılı durmak yeterli olacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

DNS Nedir? DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

DNS nedir , dns ayarları nasıl değiştirilir bu yazımızda kısaca bahsedeceğiz. Telefonlarda, bilgisayarlarda kısacası aktif olarak kullandığımız her cihazda, internet günlük hayatın...

∞ Lemniskat Eğrisi ∞ – Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır

Lemniskat eğrisi olarak da bilinen sonsuzluk işareti ∞ ebediyen anlamında kullanılan bir semboldür. Lemniskat (sonsuzluk) işaretini Windows ve Mac işletim sistemlerinde en...

En Hızlı DNS Adresleri Güncel

En hızlı DNS adresleri ; Yıl 2020 ve birçok insan hala DNS engeli ya da yavaş DNS nedeni ile problem yaşıyor. Bu...

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları, Bosch CL Hata Kodu ve Çözümü, Bosch Musluk Sembolü, Bosch E16 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch  E18 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch E23 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch ...

Son Yorumlar