Blog

Wifi Sinyalinin Gücünü Arttırın

Wifi Sinyalinin Gücünü Arttırın

Hepimizin ortak dertlerinden biri olan kablosuz ağ sinyalini yani wifi sinyalini evimizin bütün odalarından çekmesini isteriz. Bazı yöntemleri kullanarak biraz da olsa wifi sinyallerinizi artırmanız mümkün. Wifi menzil güçlendirici cihazları almak yerine modemi evinizin doğru köşesine kurarak, modem sinyalini gereksiz dağılımını engelleyebilirsiniz. Modeminizi kullanmak istediğiniz alanlara göre yön vererek sinyal gücünden daha iyi faydalanabilirsiniz. Şöyle ki modeminizi kapalı bir ortama koyarsanız sinyal dalgaları bu kapalı ortamda kalır ve dışarıya düşük bir şekilde sinyal gönderir. Fakat açık bir ortama koyduğunuzda dalgalar doğrusal olarak evinizin odalarına düzenli bir şekilde kuvvetli bir sinyal gücü gönderir. Peki Wifi Sinyalinin Gücünü Arttırın ile ilgili ne yapmalısınız?

Modemin Sinyalini Artırmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

  • 300 mbps değerlerin altındaki modelleri almaktan kaçının
  • Şifrenizi belli günler dahilinde değiştirin. Bunu yapmanızın nedeni başkasının sizin modem şifrenizi öğrenip wifi internetinizi kullanmasıdır. Buda kotanızı yavaşlatarak internet hızınızı düşürür.
  • Modem sinyal dalgaları belli bir aralıktan sonra ciddi bir şekilde düşüş gösteriyor bunun sebebi modemin yeri düzgün olmamasıdır. Yani evinizin dört bir tarafına yayılacak açık bir yere modemi konumlandırın. Bu yöntem sayesinde wifi internet kapsamını genişletebilirsiniz.
  • Modeminizi mümkünse elektrik elektronik eşyaların olduğu yerlere koymayın.
  • Vdsl modemlerin sinyal gücü kıyasla daha fazla olduğunu unutmayın. Bunun için modeminizi alırken kapsama alanına dikkat edin.
  • Router cihazınızda bulunan antenin dikey konumda odluğuna dikkat edin.
  • Modeminizin evinizde veya işyerinizde merkezi konuma yerleştirmeye dikkat edin
  • Unutmayın wi-fi sinyalleri aşağı doğru daha kolay hareket eder. Bu nedenle evinizin üst bir köşesine modem cihazınızı yerleştirin.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra wifi sinyal seviyesinde yükselme olacaktır.

Aliminyum Folyo İle Modemin Sinyal Gücünü Artırın

Bu yöntem ile modeminiz sinyal dalgalarına yön verebilirsiniz. Nasıl mı? Bir karton veya levhanın ön yüzünü aliminyum folyo ile kaplayın. Oluşturmuş olduğunuz levhayı hafif bir şekilde kıvırın. Modeminizin sinyal çubukların arkasına sabit gelecek şekilde yerleştirin. Bu işlemi yaptıktan sonra kablosuz ağ sinyalin gücünü artırabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra internet hızınızın arttığını gözünüzle görebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.