Kapat
Wikipedia Erişimi Nasıl Sağlanır
ÇözümNet 111 views 2

Wikipedia Erişimi Nasıl Sağlanır

Wikipedia Erişimi Nasıl Sağlanır ?

Wikipedia erişim yöntemi son zamanların sıkça merak edilen konuları arasında yerini almaktadır. Neden mi? Dilerseniz bu sorunun nedeni ve yanıtından önce wikipedia ile ilgili biraz bilgi edinelim. Herhangi bir şekilde kar elde etmek gibi bir amacı olmayan wikipedia, kullanıcıların hazırladığı birçok dil için hizmeti bulunan ve dünya genelinde geçerli olan en geniş internet ansiklopedisidir. Yani kişiler aradıkları konulara ilişkin ayrıntılı bilgiyi bu ansiklopedi sitesi üzerinden kolayca edinebilmektedir. Bu nedenle kapatılmasının büyük ses getirdiği wikipedia için erişim yolları aranmaktadır. Ulusal çıkarlara tehdit nedeniyle girişi kapatılan wikipedia erişiminin sandığınız kadar zor olmadığını ise bu noktada belirtmek gerekir. Wikipedia Erişimi Nasıl Sağlanır yazımızın devamında.

Wikipedia Erişimi Nasıl Sağlanır

0 (Sıfır) Kullanarak Wikipedia Girişi Yapmak Mümkün!

Wikipedia erişim yöntemi kapsamında sizlere ilk olarak programsız bir yöntem olan 0 yönteminden söz etmek isteriz. Wikipedia satırındaki basit bir değişiklikle bu internet ansiklopedisine giriş yapmanız fazlasıyla kolay olacaktır. Bu noktada adres çubuğundaki wikipedia yazısının önüne 0 (sıfır) koymanız yeterlidir. Böylece wikipedia kolayca açılacak ve istediğiniz bilgilere kısa sürede ulaşabileceksiniz. Peki, ya her seferinde wikipedia önüne 0 (sıfır) mı yerleştireceksiniz? Hayır, tabi ki… Şöyle ki eğer tarayıcınızda ZeroWiki eklentisine yer verirseniz söz konusu ansiklopedi içerisine sorunsuzca girmeniz yine mümkün olacaktır. Tabi bu noktada başka erişim yöntemlerinden de bahsetmek gerekir.


Wikipedia İçin VPN Yazılımlarına Başvurabilirsiniz!

Yukarıda wikipedia girişi için uygulayabileceğiniz yöntemlerden söz edildi. Bunların yanı sıra söz konusu olabilecek diğer yöntemlerden de bahsedildi. Peki, ya diğer yöntemler nelerdir? VPN programlarına başvurmak bahsi geçen yöntemlerden bir diğeri olacaktır. Bu yöntem de tıpkı diğer yöntemler gibi oldukça basit çözüm yolları arasında yer almaktadır. VPN yazılımlarını tercih ettiğinizde wikipedia giriş engeline takılmış olmayacaksınız. Bakıldığında wikipedia erişim yöntemi kapsamında sizlere birçok yöntemden söz ettik. Söz konusu yöntemlerin her biri işinizi kolaylaştıracak olan yöntemlerdir. O halde wikipedia sıklıkla tercih ettiğiniz sitelerden biri ise tarayıcı ya da VPN yazılımlarıyla bu soruna son vermenizi aksi halde bir 0 ile görüp görebileceğiniz en kolay çözümün sahibi olmanızı sizlere önerebiliriz.

admin

“Wikipedia Erişimi Nasıl Sağlanır” üzerine 2 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    wikipedi erişimi için 0 sıfır olayını bilmiyordum teşekkür ederim bilgi için

    1. abdullah yanarateş dedi ki:

      Wikipedia giriş için sıfır yöntemi en çok bilinen yöntemlerdendir 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.