Teknoloji

Windows 10 2004 Güncellemesi Uyum Sorununa Neden Oluyor

Microsoft tarafından getirilen windows 10 2004 güncellemesi uyum sorununa neden oluyor. Ancak uyum sorunu tüm Windows 10 kullanıcılarının değil bilgisayarlarında Intel Optane belleğini kullananlarda yaşanıyor.

Yaşanan Sorunlar Geri Yüklemeyle Düzeltilebiliyor

Bilgisayarlarına yeni güncellemeyi yükleyen ve sorun yaşayan kişiler yükleme öncesine geri yükleme yaptıklarında bu sorundan kurtulabiliyorlar. Şimdilik firma tarafından yaşanan sorunlara karşı bir düzenleme yapılmadığı için sorunlar çözülene kadar eski sürümde kalmaları bilgisayarlarını sağlıklı kullanmaları için gerekli oluyor.

Ayrıca güncelleme yükleme girişiminde bulunmayan kişilerde Windows 10 bellek sebebiyle uyumsuzluktan dolayı güncellemeyi engellediği için uyumsuzluk sorununu yaşamadan kullanıma devam edebiliyorlar.

Çözüm Önerileri Bulunuyor

Intel Optane belleğiyle Windows 10 güncellemesinde yaşanan uyum sorunun çözüm önerileri de bulunuyor. bilgisayar kullanıcıları bu sorunun belleğin pinning explorer uzantılarının kaldırılmasıyla ortadan kalktığı ifade ediliyor.

Bu yöntemi kullanarak güncellemeyi sorunsuz kullanmak isteyen kişiler denetim masası ve program kaldır bölümünden uzantıları kaldırabiliyor. Bu işlem sonrasında da kullanıcıların Intel Optane belleğini devre dışı bırakarak bilgisayarlarını yeniden başlatmaları gerekiyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı