BlogWindows

Windows 10 Giriş Şifresini Kaldırma Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemi dünyada en çok kullanılan bilgisayar sistemidir. Bu yüzden en iyi performansa gelmesi için sürekli güncelleme yapılıyor. Windows doğrudan Microsoft’un ürünü olduğundan ürünü tam kapasitede kullanmak için kullanıcını Microsoft kullanıcı hesabı ile giriş yapması gerekir.

Fakat bu seferde oturum açarken, cihaz yeniden başlatıldığında veya cihaz uykudan çıktığında parola isteyecektir. Fakat bu birçok kullanıcının istemeyeceği bir durum olduğundan forum sitelerinde ve arama motorlarında ” Windows 10 giriş şifresini kaldırma nasıl yapılır? ” gibi araştırmalar yapılıyor. Bu sorun için ilk olarak Microsoft kullanıcı hesabının şifresinin olmaması gerekiyor. (Ayrıca bakınız: Windows 10 sıfırlama)

Microsoft Hesap Şifresi Nasıl Değiştirilir ve Kaldırılır?

Windows 10 giriş şifresini kaldırma yani Microsoft kullanıcı şifresini kaldırmak için öncelikle iki yol bulunur. Bu yollardan ilki Windows 10 üzerinden yapılabilir. İlk olarak şu ana dizin takip edilebilir: ” Başlat > Ayarlar > Kullanıcı ve Hesaplar > Hesap Kullanıcıları > ( şifresi kaldırılmak istenen hesap veya oturum seçilmeli ) > Şifre Değiştir veya Kaldır ” dizini takip edilerek şifre değiştirilebilir veya kaldırılabilir.

windows 10 giris sifresini kaldirma

Windows 10 Kullanıcı Hesabını Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda birden fazla kullanıcı hesabı olabilir. Fakat bunlar arasında geçiş yapmak için birkaç adım izlenmelidir. İlk olarak şu ana dizin izlenerek kullanıcı hesabı değiştirilebilir: ” Başlat > Ayarlar > Kullanıcı ve Hesaplar > Hesap Kullanıcıları ” sekmesinden geçilmek istenilen hesaba geçiş yapılabilir.

Windows 10 İkinci Bir Kullanıcı Hesabı İle Oturum Nasıl Açılır?

Windows 10 işletim sisteminde yeni bir kullanıcı hesabı açmak için yeni bir Microsoft hesabı gerekir. Microsoft hesabı var ise şu dizi takip edilebilir: ”Başlat > Ayarlar > Kullanıcı ve Hesaplar > Hesap Kullanıcıları ”, eğer yen bir Microsoft hesabı bulunmuyorsa bu hesap web sitesinden veya Microsoft uygulamalarından ücretsiz bir şekilde açılabilir. Ardından aynı dizini takip ederek ikinci bir oturum açılabilir. İkinci oturum cihaz kendini yeniden başlattığı zaman aktif olacaktır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu