BlogWindows

Windows 10 Pil Kullanımı Nasıl Görüntülenir?

Bu yazımızda sizlerle Windows 10 Pil Kullanımı Nasıl Görüntülenir konusuna değineceğiz. Microsoft firması tarafından geliştirilen ve Windows NT üyesi olan işletim sistemine Windows 10 işletim sistemi denir.

Ayrıca bakınız: Windows 10 sürüm numarası

Windows 10 Pil Kullanımı Nasıl Görüntülenir?

Windows 10 işletim sisteminde pil kullanımı görüntülemek için, ilk önce başlat menüsünün içerisinde yer alan ayarlar sekmesi seçilmelidir. Ayarlar sekmesi içinde yer alan sistem bölümünün seçilmesi gerekir. Sistem bölümünde yer alan pil tasarrufu sekmesi seçildiği zaman Windows 10 işletim sisteminin pil kullanımı görüntülenir.

Windows 10 İşletim Sistemi Sürümleri Nelerdir?

Windows 10 işletim sistemi sürümleri 4 tanedir. Bunlar;

  • 1) Windows 10 Home işletim sistemi sürümü
  • 2) Windows 10 Pro işletim sistemi sürümü
  • 3) Windows 10 Enterprise işletim sistemi sürümü
  • 4) Windows 10 Education işletim sistemi sürümü

Windows 10 Home işletim sistemi sürümü ve Windows 10 Pro işletim sistemi sürümü, bireysel kullanıcılara hitap eden sürümlerdir. Windows 10 Enterprise işletim sistemi sürümü ve Windows 10 Education işletim sistemi sürümü, kurumsal kullanıcılara hitap eden sürümlerdir. Windows 10 Home işletim sistemi sürümü, kendini otomatik olarak güncelleyebilen bir sürümdür.

Windows 10 Pro işletim sistemi sürümü ve Windows 10 Enterprise işletim sistemi sürümü, kendini otomatik olarak güncelleme yapamayan bir sürümlerdir. Windows 10 Home işletim sistemi sürümü, en basit düzeyde çalışabilen bir sürümdür. Windows 10 Pro işletim sistemi sürümü, Windows 10 Home işletim sistemi sürümüne göre çok daha fazla gelişmiş bir sürümdür.

Windows 10 İşletim Sisteminin Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bilgisayarlara Windows 10 işletim sistemini kurabilmek için, bilgisayarlarda en az 1 GHz büyüklüğünde İntel Pentium 4 işlemci olması gerekir. 32 bit için minimum 1 GB bellek olmalıdır. 64 bit için asgari 2 GB bellek olmalıdır. 32 bit işletim sistemi için en az 16 GB sabit disk alanı olması gerekir. 64 bit işletim sistemi için minimum 32 GB sabit disk alanı olmalıdır. Windows Display Driver Model sürücüsü ile birlikte DirectX 9 yazılımına sahip ekran kartı olması gerekir…

Windows Display Driver Model Nedir?

Windows işletim sistemlerini çalıştıran grafik sürücüsüne Windows Display Driver Model denir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu