BlogWindows

Windows 10 Virüs Temizleme Nasıl Yapılır

windows 10 virüs tarama nasıl yapılır, bilgisayardan virüs temizleme windows 7, windows 10 antivirüs programı, pc virüs temizleme programı, virüs temizleme videosu, windows 7 virüs temizleme programı indir, windows 10 virüs temizleme programı indir, klavye virüsü temizleme programı

Windows 10 Virüs Temizleme Nasıl Yapılır

Bilgisayarlarda zaman geçtikçe ya da yanlış kullanımlar olduğunda çeşitli virüsler ve zararlı yazılımlar ortaya çıkabilir. İlk başta önemsenmeyen bu durumlar daha sonra bilgisayarı kullanılamaz hale kadar getirebilirken, kimi zaman müdahalede çok geç kalınmış olabilir. Bunu önlemenin yolu ilk olarak bilgisayarı güvenli kullanmaktan geçerken, eğer Windows cihazınıza herhangi bir virüs bulaştıysa Windows 10 virüs temizleme işlemi yapılabilir.

Windows Defender ile Tarama Yapma

Windows 10 virüs temizleme yaparken tarama yapmanın iki yolu mevcuttur. İlk olarak bilgisayarınızda başka herhangi bir virüsten korunma programı kullanıyorsanız Windows 10 Sınırlı Düzenli Tarama özelliğini kullanarak cihazı tarayabilirsiniz.

Eğer Windows Defender kullanıyorsanız Windows Defender Güvenlik Merkezi bölümünden “şimdi tara” diyebilirsiniz.

Başka bir program kullanıyorsanız;

Başlangıç düğmesine tıklayarak Windows Defender Güvenlik Merkezi’ni açtıktan sonra “virüs ve tehdit koruması” seçeneğine gelin. Buradan Windows Defender Virüsten Koruma seçeneklerini belirleyin ve daha sonra “sınırlı düzenli aralıklarla tarama” özelliğini aktif edin. Bu özellik Windows Defender korumasını tam olarak aktif etmezken, kullandığınız programın önüne geçmesini engeller.

Windows Defender kullanıyorsanız;

Taramak istediğiniz dosyaları ya da klasörleri seçerek sağ tıkladıktan sonra “Windows Defender virüsten koruma ile tara” seçeneğine tıklayın.

Bunun yanında başka bir yol olarak ise Windows Defender Güvenlik Merkezi’ne girdikten sonra sırasıyla “virüs ve tehdit koruması”-“gelişmiş tarama”-“özel tarama”-“şimdi tara” butonlarına tıkladıktan sonra taramayı başlatabilirsiniz.

Windows Defender Güvenlik Korumayı Açma

Windows 10 virüs temizleme işleminin bir çeşidi olan Windows Defender güvenlik korumasını açmak için ayarlardan “güncelleştirme ve güvenlik” seçeneğinin altından Windows Defender’ı seçmeniz ve daha sonra “gerçek zamanlı koruma” özelliğini aktif etmeniz gerekiyor. Otomatik olarak açılır hale gelecektir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.