Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Windows 10 Wifi Paylaşımı Nasıl Yapılır
ÇözümNet 370 views 4

Windows 10 Wifi Paylaşımı Nasıl Yapılır

Windows 10 Wifi Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Eğer kablo ile internete bağlanan bir bilgisayarınız varsa Windows 10 Wifi Paylaşımı yöntemi ile internetinizi telefon tablet veya diğer bilgisayarlarınızla paylaşabilirsiniz. İnterneti paylaşabilmeniz için bilgisayarınızla kablolu internet ile internete bağlanıyor olmanız ve bilgisayarınızın WiFxi özelliği bulunması gerekmektedir. Wifi paylaşımı yapmayı düşündüğünüz cihazın kablosuz özelliği yoksa bilgisayarınıza usb şeklinde bağlanıp wifi özelliği sağlayabilen cihaz almanız gerekmektedir.

Windows 10 Wifi Paylaşımı Ayarları

Bilgisayarınız ile kablo ile internete bağlandıktan sonra Windows+X tuşlarına basarak Windows 10 ayar menüsüne ulaşmanız gerekmektedir.

Widows 10 Wifi Paylaşımı

Sonrasında karşımıza gelen menüden Windows Power Shell (Yönetici) seçeneğini seçmelisiniz. Windows 10 Wifi Paylaşımı yapmak için karşımıza resimdeki ekran gelecektir.

Widows 10 Wifi Paylaşımı

Karşımıza gelen ekranda

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=AdHoc key=şifre

komutunu yazarak veya kopyalayarak enter tuşuna basmalısınız.

Widows 10 Wifi Paylaşımı

Sonrasında karşınıza resimdeki ekran gelecektir. Ardından netsh wlan start hostednetwork komutu ile ağı başlatma işlemine başlamalısınız. Sonrasında başlat menüsünden ağ bağlantılarını görüntüle seçeneğini seçmelisiniz. Ardından kullandığınız Ethernet bağlantısına sağ tıklayarak paylaşım seçeneğini seçmeli sonrasında diğer kullanıcıların bu bağlantıyı kullanmasına izin ver seçeneğini seçmelisiniz. Ardından seçeneğin altında bulunan açılır kutuya tıklayın ve internete bağlı olan ağ bağlantısını seçin ve tamam seçeneğini seçin. Widows 10 Wifi Paylaşımı işleminiz bu yöntemle tamamlanmış olacaktır.

Program ile Wifi Paylaşımı

Eğer bilgisayarınızda Windows 10 dan farklı bir işletim sistemi kurulu ise veya yukardaki yöntem ile wifi paylaşma işlemini tamamlayamadıysanız program ile wifi paylaşımı yapabilirsiniz. Program ile bağlantı normal bağlantıya göre daha yavaş olabilmekle birlikte programların büyük bir kısmı ücretlidir. Ücretsiz programların birçoğunda da reklam gösterimi yapılmaktadır. Ayrıca ağınız ile ilgili bütün bilgileri program ile paylaşacağınız için seçeceğiniz wifi paylaşma programına dikkat etmelisiniz. En fazla kullanılan ve beğenilen wifi paylaşma programları:

 1. Connectfy Me
 2. My Wifi Router
 3. Wifi Hotspot Creator
 4. My Public Wifi
 5. Free Wifi Hotspot

Bu ve benzeri programlar ile kablolu internetinizi kablosuz internete çevirerek Widows 10 Wifi Paylaşımı işlemini birkaç tuş ile tamamlayabilirsiniz. Widows 10 Wifi Paylaşımı işlemini gerçekleştiremediyseniz yorum bırakarak yardım alabilirsiniz.

admin

“Windows 10 Wifi Paylaşımı Nasıl Yapılır” üzerine 4 yorum

 1. Nevin BAYRAK dedi ki:

  Komuttaki adhock bölümüne ne yazmaliyiz

  1. admin dedi ki:

   netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=AdHoc key=şifre

   bu komutu aynen yazıp, daha sonraki açıklamaları uygulayınız

 2. Rauf Arık dedi ki:

  please enter an adequate password uyarısı aldım sebebi nedir?

  1. admin dedi ki:

   Wi-Fi şifresi yetersiz gelmiş en az 9 yada 10 haneli olarak deneyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.