Kapat
Windows Sets
İnternet 148 views 0

Windows 10 Yeni Özellik Windows Sets

Windows 10

Windows’un son teknolojisi olan Windows 10 sürümüne yeni bir özellik geliyor, Windows Sets . Bu özellik ile Windows kullanıcılarını daha rahat çalışmasını sağlamaktadır. Windows’un sürümlerinden en çok tutulan ve kullanılan Windows 10 her geçen gün kendini geliştirmektedir. Windows kullanıcılarının daha rahat edebilmesi ve çalışabilmesi için her geçen gün sisteme yenilikler eklemektedir.

GPU Performans İzleme Özelliği

Windows 10 yeni sürümünde ortaya çıkan bilgiye göre; GPU performans izlem özelliği yıllarca beklenildikten sonra yenilenen Windows 10 için yaklaşan Fall Creators Update özelliği ile görev yöneticisine gelecektir. Windows 10’daki görev yöneticisi kısmı işlemci depolama alanında ve ağınız için yaptığınız performans sekmesinin altında GPU’nuz için kullanım istatistiklerini sağlamaktadır. Örnek olarak GPU’nuzun ne kadarının video kodu çözme içi ya da sanal gerçekliği güçlendirmek için kullandığını ve GPU’nuzla ilgili ana bilgileri tek tek göstermektedir. Microsoft ayrıca GPU bölümüne oyunlar tarafından ve diğer tüm süreçlerden yararlandığını bulabilmeniz için yepyeni bir GPU sütunu ekliyor.


Microsoft Windows Sets Adlı Özelliğini Duyurdu

Microsoft kullanıcılarına daha sonra gelecek olan güncelleme ile vereceği Sets adlı özelliğini duyurdu. Sets sayesinde aynı web tarayıcısında farklı sekmeler açtığınız gibi uygulamaları da çeşitli açma seçenekleri ile elde edebileceksiniz. Başlangıç olarak sadece Evrensel Windows Uygulamaları (UWP) ile çalışacak olan özellikler pencereler arasında kaybolmanız ve uygulamaların elinizin altında olması sizlere oldukça kolaylık sağlayacaktır. Örnek olarak, bir pencereyi çalışmak istediğiniz proje için kullanırken, diğer pencereyi ise çalışmakta olduğunuz projeler için kullanabilirsiniz. Şirketin güncellemedeki Winodws Sets ismini değiştirebilme ihtimalide yüksek olduğunu belirtelim. Windows Insider kullanıcılarına sunacak olan özelliğini tüm kullanıcıların kullanabilmesi için Mart ayındaki özellik güncellemesi ile getirileceği söyleniyor. Microsoft yapmadan önce Stardock tarafından geliştirilen Groypy uygulaması ile sağlandığını da bilmenizde fayda olacaktır. Windows 10 bu özellikler ile kullanıcılarına çok rahatlık sağlamaktadır. Yeni nesil gelişen sistemler ve güncellemeler ile kullanıcı sayısını artıran Windows yeni teknolojide geliştirilen yapay zeka sistemini de benimsediğini unutmayalım.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.