Windows

Windows 10’daki Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir

Windows 10’daki Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir

Windows 10 gelişmiş arayüzü ile kullanıcılarına bir çok özellik sunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi de gereksiz dosyaların silinmesi yani temizlenmesi ile ilgili. Gereksiz dosyalar, bir programı bilgisayardan kaldırdıktan sonra yada bilgisayarda herhangi bir dosyayı sildikten sonra bilgisayarınızda kalan, hiç bir özelliği bulunmayan ve yer işgal eden verilerdir. Gereksiz dosyalar zaman içerisinde çok fazla alan kaplayıp, bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olabilir. Ama Windows 10 bu özelliği içerisinde saklamış gibi. Bu yazımız da Windows 10’daki Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir , adımları tek tek anlatacağız.
Windows 10'daki Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir
  1. Bilgisayarınızın sol alt köşesinde bulunan bildirim simgesine tıklayın, küçük bir pencere açılacak. Açılan pencereden tüm ayarlar kutusuna tıklayın.
  2. Windows Ayarları penceresi açılacak. Burada sistem yazan yere tıklayın.
  3. Sol tarafta bir liste açılacak. Burada listeden Depolama seçeneğini bulup tıklayın.
  4. Karşınıza depolama ekranı gelecek. Burası önemli, burada Windows işletim sisteminin yüklü olduğu bu bilgisayar yazılı diski tıklayın.
  5. Tıklamadan sonra biraz bekleyin, kısa süre beklemeden sonra karşınıza bilgisayarın hafızasında ki dosyaları kategorilere ayrıldığıni göreceksiniz. Dikkat daha önce hiç böyle bir işlem yapmamış iseniz, kategoriler ayırma süresi biraz fazla olabilir. Bunu unutmayın ve sabredin.
  6. Listeden geçici dosyalar seçeneğini bulur tıklayın. Burada geçici dosyalar, indirilenler klasörü ve geri dönüşüm kutusunu boşalt seçeneklerini göreceksiniz. Burada istediğiniz seçimi yapıp Dosyaları kaldırın düğmesine tıklayıp temizliği yapabilirsiniz.
Gereksiz dosyaları silmiş olduğunuzu düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.