BlogWindows

Windows Bilgisayarda FaceTime Nasıl Kullanılır?

Windows bilgisayarda FaceTime nasıl kullanılır sorusu, birçok kişi tarafından sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Apple için geliştirilmiş olan ve yalnızca Apple cihazlarda kullanılabilen FaceTime teknolojisi ve FaceTime uygulamalarını resmi olarak Windows işletim sistemine sahip cihazlarda kullanmak mümkün değildir. Fakat bazı yöntemlerle Windows işletim sistemli bilgisayarınızda FaceTime hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Windows Bilgisayarda FaceTime Nasıl Kullanılır?

Yazımızın başında FaceTime uygulamasının yalnızca Apple cihazlar için geliştirildiğini ve Windows’ta kullanılamayacağını belirtmiştik. Tam olarak işletim sistemiyle alakası olmasa da Windows üzerinde FaceTime hizmetlerini kullanabileceğiniz bir yöntem bulunuyor. Fakat kendi başınıza bir sohbet oluşturmanız maalesef mümkün değil. Yalnızca başkalarının oluşturduğu görüşmelere katılabilirsiniz.

Bir FaceTime görüşmesine Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızdan bağlanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bir davet kodu almaktır. Bu davet kodunu görüşmeyi başlatan kişi size gönderebilir. Bunun için FaceTime uygulamasından davet bağlantısı oluşturulmalıdır. Bu kodu oluşturduktan ve aldıktan sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Davet bağlantısını tarayıcınıza yapıştırın ve sayfanın yüklenmesini bekleyin.
 • Sayfa açıldıktan sonra tarayıcınız tarafından gösterilen Kamera ve Mikrofon izinlerini kabul edin.
 • Ekranda bulunan boşluğa görünmesini istediğiniz isminizi yazın ve “Continue” butonuna tıklayın.
 • Daha sonra köşede yer alan “Join” butonuna tıklayarak görüşmeye katılmak için izin isteyin.
 • FaceTime sohbetini oluşturan kişi talebinizi kabul eder etmez siz de görüşmeye katılmış olursunuz.

Böylece Windows işletim sistemine sahip bir cihazdan FaceTime görüşmesine katılmış olursunuz. Aynı yöntemi Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerinizde de kullanabilirsiniz. Bu yöntem dışında Windows bilgisayarda FaceTime hizmetlerini kullanabileceğiniz başka bir yöntem bulunmamaktadır.

Windows Bilgisayarda FaceTime Nasıl Kullanılır?
Windows Bilgisayarda FaceTime Nasıl Kullanılır?

FaceTime Alternatifi Uygulamalar

FaceTime uygulamasının kullanımında zorlanıyorsanız ve Windows bilgisayarınız için daha gelişmiş bir sistem arayışındaysanız alternatif uygulamaları tercih edebilirsiniz. Bu alternatif uygulamalar ile hem Apple cihazlarla hem de Windows cihazlarla ücretsiz bir şekilde oturumlar düzenlemeniz mümkün olacaktır. Alternatif olarak kullanabileceğiniz uygulamaları şöyle sıralayabiliriz:

 • Skype
 • Google Hangouts
 • Facebook Messenger
 • Whatsapp Görüntülü Arama
 • Zoom
 • Discord
FaceTime Alternatifi Uygulamalar
FaceTime Alternatifi Uygulamalar

Bu uygulamaların yanında daha birçok görüntülü iletişim kurma uygulaması bulunmaktadır. Eğer Windows veya Android işletim sistemli bir cihaza sahipseniz FaceTime yerine bu uygulamaları kullanabilir ve daha kaliteli bir iletişim kurabilirsiniz. Umarız içeriğimiz sayesinde Windows bilgisayarda FaceTime nasıl kullanılır sorusunun cevabını bulabilmiş ve alternatif uygulamaları incelemişsinizdir. iMessage ve Facetime’da “Etkinleştirme Bekleniyor” hatası ve çözümü başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu