Kapat
Sponsor Reklamlar
Windows.old Klasörü Nasıl Silinir
ÇözümNet 59 views 0

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir ; Windows.old klasörü Windows işletim sistemli bilgisayarınıza Windows’un yeni bir versiyonunu kurduktan sonra bilgisayarınızın C klasörü içerisinde oluşan ve eski işletim sisteminizin kapladığı yer kadar yer kaplayan bir klasördür. Bilgisayarınıza herhangi bir zararı olmamasına rağmen, fazla yer kaplamasından dolayı yada Windows.old klasörünü orada görmek istenmediğinden kaldırılmak istenmektedir. Fakat Windows.old klasörü bilgisayarınızda yapılan silme işlemi ile gerçekleştirilmemektedir. Bunun nedeni ise Windows’un Windows.old klasörünü çok önemli bir klasör olarak görmesi ve klasörün silinmesi için ayrıca özel izinlere tabi tutmasından kaynaklanmaktadır. Windows.old klasörünü silmek zor değildir, bu işlemi sizlerde yapabilirsiniz.

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir 1. Yöntem

Windows.old klasörünü silmek için aşağıdaki adımları uygulayınız;

  1. Masaüstünde Bilgisayar simgesine tıklayın.
  2. Yerel Disk (C:) sürücüsünün üzerine gelip, fare ile sağ tık yapın.
  3. Özellikler seçeneğini tıklayın.
  4. Diski Temizle seçeneğini tıklayın. Bilgisayarınızın işlemi tamamlamasını bekleyin.
  5. Sistem dosyalarını temizle seçeneğini tıklayın. Bilgisayarınızın işlemi tamamlamasını bekleyin.
  6. İşlem tamamlandıktan sonra Önceki Windows Yüklemesi seçeneğini seçip Tamam sekmesine tıklayarak bilgisayarınızın işlemi tamamlamasını bekleyin.

İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın C sürücüsü içerisinde Windows.old klasörünün silinip silinmediğini kontrol edin. Klasör boş bir şekilde hala görünebilir. Klasörün boyutunu kontrol edin. Boyutu sıfır olarak görünüyorsa Windows.old klasörünün kapladığı alanı temizlemiş olacaksınız.

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir 2. Yöntem

Windows.old klasörünü silmenin ikinci yolu ise CCleaner programı ile gerçekleştirebilirsiniz. Programın Free (Ücretsiz) versiyonunu internette bulup, indirip bilgisayarınıza kurun. Lütfen dikkat CCleaner Free programı kurulum aşamasında anti virüs programı kurulumunu da beraberinden isterse tik işaretini kaldırıp kuruluma devam ediniz. Aksi halde kurulum süresi uzayacaktır.

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir

  1. Programı kurduktan sonra çalıştırın.
  2. Windows sekmesi altında Analyze yada Analiz sekmesini tıklayın. Bu işlem biraz uzun sürebilir, sabırla bekleyin.
  3. Analiz işlemi bittikten sonra Temizliğe Başla sekmesine tıklayın. Çıkan uyarıları kabul edin.
  4. Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra Bilgisayarın C sürücüsünde Windows.old klasörünün silindiğini göreceksiniz.

Windows.old klasörünü bilgisayarınızdan kaldırdığınızı düşünüyoruz. Windows.old klasörünü bilgisayarınızdan silme sırasında herhangi bir sorun yaşıyorsanız yoruma yazarak site ziyaretçilerimizden yada yazarlarımızdan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Mail adresinizi yazmayı unutmayınız.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.