BlogWindows

Windows Sistem Onarım Diski Nasıl Hazırlanır

Sistem Onarım Diski Nasıl Hazırlanır, Sistem Onarım Diski, Windows 7 Sistem Onarım Diski Nasıl Hazırlanır, Windows Sistem Onarım Diski Nasıl Hazırlanır, Windows onarım diski, Windows 10 Sistem Onarım Diski Nasıl Hazırlanır,  Windows onarım diski oluşturma, Windows 7 onarım diski oluşturma

Sistem Onarım Diski Nedir?

Sistem onarım diski her Windows kullanışının sisteminin çökme ihtimaline karşı önceden hazırlaması gereken bir kurtarma aracıdır. Sistem onarım diski ile bilgisayarınızdaki işletim sistemi çöktüğünde geri kurtarabilirsiniz. Sistem onarma diski hazırlamak 5- 10 dakika arası sürmektedir. Elinizde Windows kurulum CD’si varsa sisteminiz çöktüğünde sistem onarım diski yerine kullanabilir, bilgisayarınızı formatlamadan kurtarabilirsiniz.

Windows Sistem Onarım Diski Nasıl Hazırlanır

Sistem onarım diski hazırlama işlemi için Başlat Menüsü > Tüm Programlar > Bakım > Sistem Onarım Diski Oluştur yolunu izlemelisiniz. Sonrasında resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

Sistem Onarım Diski

Karşımıza gelen ekrandan sistem onarım diskinin yükleneceği konumu seçtikten sonra disk oluştur düğmesi ile sistem onarım diski hazırlama işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlem bilgisayar hızına göre değişmekle birlikte genellikle 5-10 dakika sürmektedir.

Sistem Onarım Diski Nasıl Kullanılır?

İşletim sisteminiz çöktüğünde veya zarar gördüğünde Windows işletim sistemi açılmayacaktır ve karşınıza kurtarma seçenekleri gelecektir.

Sistem Onarım Diski

Bu ekrandan sonra sistem onarım seçeneğini seçtikten sonra onarım diskiniz ile işletim sisteminizi onararak tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.