BlogWindows

Windows Sistem Onarım Diski Nasıl Hazırlanır

Sistem onarım diski oluşturma sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Bir kaç basamakla bu diski kolayca oluşturmak mümkündür. Onarım diski her Windows kullanışının sisteminin çökme ihtimaline karşı önceden hazırlaması gereken bir kurtarma aracıdır. Onarım diski ile bilgisayarınızdaki işletim sistemi çöktüğünde geri kurtarabilirsiniz. Sistem onarma diski hazırlamak 5- 10 dakika arası sürmektedir. Elinizde Windows kurulum CD’si varsa sisteminiz çöktüğünde sistem onarım diski yerine kullanabilir, bilgisayarınızı formatlamadan kurtarabilirsiniz.

Windows Sistem Onarım Diski Nasıl Hazırlanır

Sistem onarım diski hazırlama işlemi için;

Başlat Menüsü > Tüm Programlar > Bakım > Sistem Onarım Diski Oluştur

yolunu izlemelisiniz. Sonrasında resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

Sistem Onarım Diski

Karşımıza gelen ekrandan sistem onarım diskinin yükleneceği konumu seçtikten sonra disk oluştur düğmesi ile onarım diski hazırlama işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlem bilgisayar hızına göre değişmekle birlikte genellikle 5-10 dakika sürmektedir.

Sistem Onarım Diski Nasıl Kullanılır?

İşletim sisteminiz çöktüğünde veya zarar gördüğünde Windows işletim sistemi açılmayacaktır ve karşınıza kurtarma seçenekleri gelecektir.

Sistem Onarım Diski

Bu ekrandan sonra sistem onarım seçeneğini seçtikten sonra onarım diskiniz ile işletim sisteminizi onararak tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı