Blog

Windows ve Mac Bilgisayarda Et İşareti @ (Kuyruklu a) Nasıl Yapılır?

Windows ve Mac Bilgisayarda Et işareti (@), çoğu yerde kullanılan ve bilinmesi gereken kısaltmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle e-postalarda uzantıların belirtilmesi için kullanılmakta olan bu sembol, günümüz teknolojik cihazlarının neredeyse hepsinde bulunuyor ve aktif olarak kullanılıyor. Bizler de bu içeriğimizde Windows ve Mac bilgisayarda et işareti (@) nasıl yapılır sorusunu yanıtlandırmaya çalışacağız.

Windows ve Mac Bilgisayarda Et İşareti (@) Nasıl Yapılır? (Kuyruklu a)

Neredeyse her klavyede Q harfinin üzerinde bulunmakta olan Et işareti, uzun zaman önce geliştiriciler tarafından oluşturulan ve e-posta hizmetlerinin daha sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlayan sembol olarak bilinmektedir. Sizlerin de kendi mail adresinizi paylaşırken veya birine mail gönderirken bu sembolü mutlaka kullanması gerekir. Bu yüzden klavye kısayolunu öğrenmeniz büyük önem taşımaktadır.

Windows ve Mac Bilgisayarda Et İşareti (@) Nasıl Yapılır? (Kuyruklu a)
Windows ve Mac Bilgisayarda Et İşareti (@) Nasıl Yapılır? (Kuyruklu a)

Windows Bilgisayarda Et İşareti (@) Yapmak

Windows işletim sistemine sahip bir cihazınız bulunuyorsa ve bu cihaz üzerinde et işareti yapmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz birden fazla kombinasyon bulunmaktadır. Ayrıca direkt olarak buradan @ işaretini kopyalayarak da kullanabilmeniz mümkündür.

  • Aynı anda “Alt Gr + Q” tuşlarına basın.
  • Aynı anda “Ctrl + Alt + Q” tuşlarına basın.

Bu iki kombinasyondan birini tuşlayarak hemen et işareti yapabilirsiniz. Fakat bazı kombinasyonlar bazı ekranlarda çalışmadığı için ikisini de öğrenmenizi tavsiye ederiz. Böylece bilmediğiniz klavyelerde de @ işareti yapabilirsiniz.

Mac Bilgisayarda Et İşareti (@) Yapmak

Mac işletim sistemi bulunan bir cihaza sahipseniz, Windows işletim sistemine göre daha fazla kombinasyonları uygulamanız gerekir. Fakat Mac işletim sisteminde et işareti oluşturmak diğer sistemlere göre daha kolay ve hızlıdır.

  • Aynı anda “Option + Q” tuşlarına basın.

Bu tuşlara basmanız halinde ekranınızda direkt olarak @ işaretini görebilirsiniz. Bu kombinasyonu istediğiniz zaman sınırsız bir şekilde kullanabilir ve isterseniz kopyalayarak bir daha kullanmak zorunda kalmayabilirsiniz.

Mac Bilgisayarda Et İşareti (@) Yapmak
Mac Bilgisayarda Et İşareti (@) Yapmak

İçeriğimizde tüm detaylarıyla @ işaretinin ne olduğunu yanıtlandırmaya ve Windows ve Mac bilgisayarlarda et işareti nasıl yapılır sorusunu cevaplandırmaya çalıştık. Umarız sizler de basit tuş kombinasyonlarını öğrenmiş ve amaçlarınız doğrultusunda kullanabilmişsinizdir. Benzer bir içerik olan Klavyede Metrekare İşareti Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu